1. 1.
    müslümanların ne kadar müslüman olduğunu gösteren gerçektir. tabii, sapık beyinler buna da imtihan demezlerse...
    2 -4 ... erectin
  2. 2.
    islam dünyasının hatırlamak istemediği kara olaylarlardandır. yazık.
    1 -2 ... allah yok din yalan
  3. 3.
    hattaboğlu ömer de ruh hastasıymış amünyim.
    ölmüş daha adam, niye birilerini kılıçla yarıyorsun azizim?
    neyse ki ebubekir uyandırmış mevzuya da tatsızlık çıkmamış.
    3 -2 ... kiralik panda
  4. 4.
    Belki de sahabe sanılanların bir kısmı kılık değiştirmiş gizli Yahudi iblis soylu oldukları içindir. Hani dertleri hilafet olmuş peygamber orada vefat etmiş onlar saltanat derdindeler mesela.
    ... adimsamuel25yasim
  5. 5.
    üçüncü entryi okumayın. ben ağlıyorum şuan.
    1 ... everybody calls me alpha
  6. 6.
    Peygamberi, taptığı devrimcilerle karıştıran zavallıları göstermiş konudur. Müslüman cenazesini bir vakit içinde defneder. Mumyalayıp , ona dev mabetler yapmaz.

peygamberin sağlığında her ne kadar Ebubekir namaz kıldırsın gibi talımler vererek kendinden sonrayı işaret etmişse de hayatta iken bu konuyu kimse dile getirmemiştir. Ölümünden sonra ümmet başşsız kalmasın diye hemen halife seçilmiştir.

bu ara da islam da " ben halife olacağım, vali olacağım" diyen adama görev vermezler. Bizzat bu görevden kaçan ama bu görevi yapmaya layık kişiyi seçerler. Yani halife göreve talip olmadan kendini görev başında bulur.

nitekim halife Ömer şehit edildiği de , henüz can vermeden önce kendisine halifenin kendi oğlu olması hakkında baskı yapmalarına rağmen kabul etmemiştir.
    1 -2 ... malazgirt40