1. 1.
  azhap suresi 53. ve 55. ayetlerde açık açık ortadadır verdiği değer...perde arkasından konuşurlarsa kadınlarının iffetinden öyle emindir ki bu sureyi yazmak zorunda hissetmiştir....ay pardon allah gönderdi bu sureyi di mi ya unuttum...

  ﴾53﴿ Ey iman edenler! Peygamberin evine size yemek için izin verilmediği vakit asla girmeyin, fakat çağrıldığınızda -erkenden gidip yemeğe hazırlanmasını beklemeksizin- girin, yemeğinizi yiyince hemen dağılın, söze dalıp oturmayın; bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.
  ﴾55﴿ Peygamber hanımlarına babaları, oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları ve sahip bulundukları hizmetçileri hakkında (perdesiz görüşmede) bir günah yoktur. Allah’a itaatsizlikten sakının. Kuşkusuz Allah her şeye tanıktır.
  6 -2 ... keshberfo
 2. 2.
  peygamber rahatsız olduğu için ayet yazmış diyorlar. yavrum siz embesil misiniz ? Sürekli allah ile iletişim halinde olan biri, sürekli cebrail aleyhisselam gelip talimatlar bildiriyor, kendi rabıtası var türlü hallere giriyor. elbette allah gereksiz yere rahatsız etmeyin diyecek.

  konuyu basit bir konu zannediyorsunuz. bunu da aptallığınıza ve imansızlığınıza bağlıyorum.

  resulullah kadınlara karşı saygılı ve mesafeli idi. kendi kızı bulunduğu ortama girdiğinde bile onu ayağa kalkarak karşılayacak kadar nazik biriydi.
  2 -2 ... kan bankasi soyan sivrisinek
 3. 3.
  ortamlarda ayet indi dersin, kim bilecek...
  3 -1 ... mr opus magnum
 4. 4.
  yukarıdaki entry için diyanet.gov.tr'de ilgili ayetin olay döngüsü aşağıdaki şekilde veirlmiştir. Bu açıklamadan yola çıkarsak, bu ayetin allah tarafından gönderildiğini düşünmek baya ütopik olurdu...tabi siz "iman" edenler her boka inanmayı tercih ettiğiniz ve beyninizi kullanmayı red ettiğiniz için sorun yok...yaradıcı kudretin işi gücü yok 7/24 peygamberin evindeki insanları takip edip, peygamberin psikolojik durumuna göre ayetler göndermiş olabilir...

  aşşağıdaki metin diyanet.gov.tr'den alıntıdır...tek bir kelimesi bile değiştirilmemiştir.
  Hicâb (perde, örtü) âyeti diye anılan 53. âyet ile onu takip eden iki âyetin gelmesine sebep olarak iki olay nakledilmektedir. Bunlardan birincisine göre Hz. Peygamber’in kayınpederi de olan Hz. Ömer, “Evinize iyiler de kötüler de girip çıkıyor, eşlerinize perde arkasında olmalarını söyleseniz!” deyip duruyordu, sonunda hicâb âyeti nâzil oldu. En detaylı bir şekilde olayın şahidi Enes b. Mâlik tarafından anlatılan ikinci olay, Hz. Peygamber’in Zeyneb ile evlendiği günün akşamında verdiği düğün yemeği ile ilgilidir. Yemek yendikten sonra davetliler kendi aralarında sohbete dalmışlar, yeni evlileri bir türlü baş başa bırakmamışlardı. Hz. Peygamber birkaç kere dışarı çıkıp girerek rahatsız olduğunu bildirmek istediyse de fayda vermedi, bilhassa sona kalan üç kişi oldukça geç vakitte kalkıp gitti, Resûlullah tam yatak odasına girmek üzere idi ki bu âyet vahyedildi (Buhârî, “Tefsîr”, 33/8).
  5 ... keshberfo
 5. 5.
  --spoiler--
  resûlullah tam yatak odasına girmek üzere idi ki bu âyet vahyedildi
  --spoiler--

  amına koyim ben böyle fantastik bir şey okumadım, tolkien görse "yoğamına" derdi.

  allah, resulünün yatak odasına vahiy indiriyor, vay anasını. e oğlum ortadan yarsaymış evi, yatak odası ayrı salon ayrı takılsalarmış. ne var yani, ayı böldün iki kerpiçin de lafı olmazdı.

  -kim geldi diyelim efendim?
  +ehlibeyti deyin yeterli.
  -tamamdır sizi lobide bekleteceğim bir süre. çay kahve?
  +teşekkürler, ne zaman gelir?
  -vahiy iniyormuş, bitsin gelicek.

  gerçekten bir tanrı varsa bunu okuduktan sonra "ne pis geyik yaptınız lan üzerimden, sizin gibi kulun amk" der.
  1 -1 ... mr opus magnum