bugün

peygamber de insan, şimdi peygamber denilince aklınıza sadece hz.muhammed gelmesin. ne peygamberler var başkasının karısıyla yatan mı dersin, hile hurdayla kardeşini kandıran mı...
ne kadar peygamber olsa da insan nefsi körelmiyor. kimisi kadın avcısı, kimisi zengin, kimisi okumuş insan.
peki peygamber olsanız yapacağınız minik şımarıklıklar neler olurdu?
bazen düşünüyorum da minik bir şımarıklık yok. mucizeler var. heralde normal insanların pek yapamadığı bir şeyi zihin okumayı isterdim yüze zeus, allah, tanrı vs'den. o kadar din anlatıyoruz iki kıyak geçer heralde.
(bkz: tövbe tövbe)
Peygamberlerin sıfatlarını bilmedigin için seninle tartismayacagim. Aptal aptal baslik acacagina git peygamberlerin sıfatlarını oku. Neden peygamber olarak secildiklerine bak.
(bkz: peygamberlerin 200 günahı)
200 tanesi bu kitapta verilmiş.
Adam kitap ismi vermiş beynini kondikledigim. Biri bir kitap yazdı diye doğru mu kabul ediliyor. Kabul ediliyorsa Kuran'da yazan peygamber sıfatlarını niye kabul etmiyorsun.
o kitabı zaten göklerden indirildiği düşünülen sayfalardan hazırlamışlar. kaynak kuran, incil ve tevrat.
Ateiz lutfen. Bak lütfen diyorum dine sataşma git kendi kendine takil, biz sana niye inanmiyorsun diyor muyuz? Demiyoruz. Metafizikle, darwinle, maymunlarla ilgilen.
Evlatlığının eşini kendine eş yapmak bunlardan biri değildir. Hayır, O kadar abartmamak lazım, peygamberlikte bir yere kadar.
Bir konu, Bir durum hakkında yorum veya düşünce belirtirken empati kurun. O zamanın şartlarına göre konuşun. 1500 yıl öncenin insanlığını düşünün. O zamanlar insanlık daha sapkınmış.