bugün

hababam vahiy bekle, geldikten sonra dağıtmak için kurye ara, yok apostol ara, yok sahabe ara, kızıldeniz'i ikiye ayır, firavun dallamalarıyla, roma valileriyle boğuş, bir kuru ekmeği, bir balığı 1000 kişiye paylaştır, vaazdı, maazdı, mağaralarda saklan, örümceklerden medet um, peşinde bin kişi dolaşsın, ağzından çıkan her sözü yazsın, bi de inşaat işleri, camisiydi, kilisesiydi, havrasıydı. yok abicim yok. çekilir iş değil. kısaca, allah@universe.com'a yolladım istifa istidasını dedirten erdemli eylemler.
vahiyleri aklında tutmak bi mesele kağıt kalem yok..
içki içememek,hovardalık yapamamak,çapkınlık yapamamak,bilge kişi olmanın sorunsalları,herkesin soru sorması bu zorluklardan sayılabilir.
peygamber olabilecek kişi zaten dünyadaki en sabırlı,en dayanıklı ve bu zorluklar zorluk olmasın diye bir kuvvetle yaratılmış olduklarından aslında olmayan zorluklardır.aslında diğer insanların olduğunu zannettiği,"ben peygamber olsaydım" düşüncesiyle ortaya çıkardığı şeylerdir
gaipten sesler duyma, paranoya, şizofreni .. vb. çoğaltılabilir. ha bir de çarmıha gerilmişken göğe yükselme gibi alternatif sporlarda antrenman yapmak zorunda kalmak da var..
her an birseyler uretmek. insanlarin aklina girmeye calismak. her olaydan sonra vahiy o olay hakkinda uretmek. filozof yada iyi bir konusmaci olmayi gerektirir.
günümüzde peygamber gibi insan denebilecek insan bulmak kat'iyen mümkün olmadığı için peygamber olmanın çok zor olduğunun ifade edildiği durumdur.

zaten (bkz: peygamber olunmaz peygamber doğulur)
söyledikleriyle yaptıklarının çelişmemesine çalışmak.
(bkz: sabah 9 akşam 5)
Instagramdan sürekli takip isteği gelmesi.