1. 1.
  efkan ala'nın recep tayyip erdoğan önderliğinde kendilerini muhammed bin abdullah'tan üstün görmesi sonunda insanlara söylediği şey.

  https://video.uludagsozluk.com/v/peygamber-hata-yaptı-biz-yapmadık-121707/

  2 -2 ... sadaeke
 2. 2.
  sayın, cumhur başkanımız olsun başbakanımız olsun partililer ve böylelerini seçenler olsun hepsini dindar sayın. ama öyle bir dindarlık ki peygambere edilen lafa ses çıkarmasın mitinglerde orda burda dindarım diye dolaşsın. peygamber kamyona bindirildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar peygambere dil uzatıldığında dut yemiş bülbüle dönsün olacak iş mi bu. ya diyanet işleri başkanının yaptığı açıklama daha doğrusu kıvırıp partisindeki adama peygamberle ilgili bir konuda dahi kalkıp bu yapılan yanlıştır diyememesi. tüm bunlar hükümet ve yandaşlarının rezaleti kepazeliği.
  1 ... li kapa
 3. 3.
  ben de allah ın ve peygamberlerin bazı hatalar yaptığını kabul edenlerdenim:

  (bkz: allah a inanmak ama güvenmemek)

  ancak bu aaakkkeeepeee lilerin yaptığı hataları sıralarsak ömür yetmez.

  zaten en büyük hata "ben hatasızım" diye böbürlenmektedir.
  -2 ... alikula
 4. 4.
  bu sefer nasıl yalayacaklar merak konusudur.
  ... bu ne bicim hikaye boyle
 5. 5.
  böyle bir laf eden kişi her ne dine bağlı olursa olsun kendi peygamberinden bahsediyordur.

  bağlı olduğu dinin peygamberine hatalı diyen kişi dinden çıkmıştır.
  bu kişi eğer müslümansa mürted olur ve katli vaciptir.
  bunu duyan müslüman eğer islam inancını tam olarak yaşamak istiyorsa ya orada "haşa" denmesini istemeli ya da yok yere madımak'ta, kahramanmaraş'ta öldürülenlerden farklı olarak, islam inancına göre haklı nedenlerle boynu vurularak öldürülmelidir.
  yok, bunu duyan kişi inancını tam olarak yaşamıyor da akp yöneticilerinin "müslüman değil" dedikleri cinstense bu lafı eden kişiye karşı çıkmalı, en azından destek olmamalıdır.

  ama efkan ala o çok özendiği osmanlı devleti'ndeki tanımla devşirmeyse durum daha da vahim. insanlardan dini kullanarak oy isterken kendisinin yalnızca dilde bağlı olduğu o insanların inançlarına ve peygamberlerinden bahsediyordur. ve küfre girmektir yaptığı şey.

  benim dinim olmadığını ve insanların inançlarına karışmak gibi bir şerefsizlik yapmadığımı bilen bilir. ama müslümanlık taslamaktan bir türlü vazgeçmeyen bu adamlara her gerçek müslümanın en azından "yavaş" çekmesi şarttır.
  1 ... sadaeke
 6. 6.
  akp'nin yaptıklarının hata olmadığını, tüm ihanetin bilinçli olduğunu belirten efkan ala bombası.
  2 ... sadaeke
 7. 7.
  efgan ala'nın cımbızlamanın dibine vurulup, kasıtlı olarak yanlış yorumlanmak suretiyle ak partinin rezil edilmesi için kullanılan sözüdür.
  -1 ... composer75
 8. 8.
  akp li yalaka beyanı.
  ... nutellali balik ekmek
 9. 9.
  allah'ın azabına ve gazabına uğramasını dilediğim aşağılık mahlukat beyanı.
  ... asosyal pesimist yalniz erkek
 10. 10.
  fena bir cümle.
  1 ... sehnsucht