bugün

Peygamberimiz arap değildir.Kureyş kabilesi arabı müstarebe dir.Yani araplaşmış arap.
Hz.Peygamber Hz.ibrahim'in soyundan gelmektedir..

Edit;alevi olmadığımı belirtmek isterim.
peygamber efendimiz araptır. zira kendisi arap olduğunu söylemiştir....

arap i üç nedenden ötürü seviniz. ben arabım kuran ı kerim arapçadır. mahşer gününde konuşlacak dil arapçadır...
neden tartışıldığı halen anlaşılamayan konudur. peygamber ibrahim soyludur arap değildir?... ibrahim nereli? dünyalı mı?
peygamber'in sonradan araplaştığı konusu ise antropoloji açısından bir safsatadan ibarettir. nitekim turani, ari ve sami ırk kavramları nereden gelmektedir? bu mantıktan gidersek davud soyunda bilindiği gibi yehud ve arabi kavimler ibrahim'in soyundan değil, ibrahim'in diniyle hayat bulmuş, açıkçası sosyal ve siyasal olarak iktidar bulmuş gruplardır. bu sebepten araplar ve yehudler ibrahimi'dir. peki arap ve yahudiler ibrahim soyundan geliyorsa ibrahim nereden geliyor? sosyal bilimler açısından hiçbir karşılığı olmayan saçmalıklar bunlar. biraz islam tarihinde, hadi onu da geçtik insanlık tarihinden haberi olan biri muhammed'in arabi olduğunu tartışmaz bile.
bunu bazı alevi gruplarda dile getiriyor amaçları ise kendilerinin hem kızılbaş türkmen, hem de nasıl oluyor da seyyid oldukları palavrasını geçiştirmek içindir. çünkü peygamber arap olmayacak ki kendileri ibrahim soyuyla muhammed'in soyundan gelmiş olsunlar. saçmalığın daniskası.

http://youtu.be/EKyvrvhVG0o

nitekim videoda atıp tutan, kendine dede diyen bu cahil zevatta türlü saçmalıklarla açıklamaya çalışmış. gerçekten boş işler bunlar, peygamber'i türk yapanları da gördüm, en az onun kadar saçma bir söylem bu. peygamber'in ben arabım arap benden değildir lafını ''ben arap değilim arap bendendir'' olarak değiştirmiş bir de. yani cehaletin bu kadarına pes diyorum. insan bir fikri kabul ettirecek diye ancak bu kadar cehalete saplanabilir. ayrıca ben arabım arap benden değil mevzusu ırki bir söylem değildir, yeri gelince açıklayacağım.
dediğim gibi aklı başında adamlar muhammed'in arap olup olmadığını tartışmaz bile. araplaşmış arap? ilginç.