bugün

uluslararası piyasalarda son dönemde yaşanan durumdur. Türkiye'de maalesef düşüş daha yavaştır. halbuki döviz kurlarında da bir hareketlenme yoktur.
dünya da benzin ve mazot fiyataları yarıya düşmüş iken, türkiye de kuruş kuruş iniyor.
Bundan sonraki her 5 dolarlık artık size 10 kuruş olarak yansıyacak. Şu an 114 dolara dönerse petrol, türkiye de 8 liraya mazot 9 liraya benzin almak pek de inanılmaz değil.
akp hükümetinin götünü kurtaran gerilemedir.

rosava anlatsın neden götünü kurtardığını.
2.20 olmasi gereken benzinin 4.20 olmasidir. Malum cari açık. Mağara olmuş.
5 liraya aldığımız benzinin 4 liraya inmesi gerektiğidir (%65'i vergi olarak hesapladım ve vergiyi sabit tuttum) , peki yeteri kadar ucuzlamışmıdır tabiki hayır .
cari açığa ve borçlanma faizlerine olumlu etki yaparak türkiye ekonomisine olumlu etki yapacaktır ancak vatandaşa da direkt etki etmesi gerekir.
beni ilgilendirmez ben hep 50 tl lik mazot alıyorum diyenine rastlaması mümkün durum.

amk düştü de sanki bize faydası oldu. hadi var biraz da düşüşle aynı oranda değil.
akepe adlı örgüt tarafından halka yansıtılmayan gerilemedir.
(bkz: 48 dolara inen petrolün türkiye ekonomisine etkisi)
fakir-fukaranın yararına olacak petrolün varil fiyatını düşürün deseniz, düşürmezler. ama amaç bir ülkeyi köşeye sıkıştırmak olduğu zaman nasıl düşüyor bak.

adaletinizi sikeyim küresel güçler.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.