1. .
  dünya'ya jandarmalık yapıp barısı getirecegini idda eden amerika'nın, petrol pesinde oldugu görüntüsü verip genel anlamda ortadoguya hükmetme amacı gütmesidir. dünyanın sadece 35 yıllık petrol ihtiyacını karsılayacak olan petrol rezevlerinde böyle sinsi planları olan ve görüntüde süper güc olan amerika'nın böyle bir gaflet icinde olmadıgı asikardır.

  bor madeniyle calısan otomiller icad etmesi ve sürekli bor'la ilgili calısmalar yapması petrol pesinde olmadıgının göstergesidir. ,

  ortadogu'ya hükmeden dünyaya hükmeder anlayısındaki planlarını, cografi konum olarak asya ile avrupayı birbirine baglayan ''türkiye'' bozmaktadır. asıl gaye türkiye'yi cembere alarak önlerindeki enbüyük tehlikeyi yok etmektir.

  bu baglamda, ülkemizde böl parcala ve yönet taktikleri tutmadıgı icinde yeni yeni strateji'ler gelistime pesindedir.. türk-kürt, alevi-sünni, sagcı-solcu ve bunun yanında ''islam'ı bölük pörcük hale getirme emelleri (ki bunu başarmıslardır ''tarikatlar ve kolları, cemaatler'', v.s..) siyasal ve kültürel anlamda, basaramadıkları eylemleri, sosyal patlama gerceklestirerek yapacakları asikardır. miroglu ve kurtlar vadisi dizileriyle insanlarımız mafyalastırılmıs olup yerli robin hood'lar türetmislerdir. cünkü iç karısıklık icin denedikleri yöntemlerin tutmaması yeni bir denemeye zemin hazırlamıstır. yeni stratejileri ise bu ülkede sosyal patlamayı mafyalasma üzerinden gerceklestirecek olmalarıdır.

  bu cennetten bir köse olan taifsiz güzelliklerle dolu olan ülkemiz dünyanın kıskacı altındadır.

  petrol bahane, bor ve ortadogu sahanee!!!
  1 ... western