bugün

kıstırma olarak bilinir.
(bkz: yanlız değilmişim)
(bkz: kıstırma)

olsa da yesek denilesi yiyeyecek.
petibor arası nutella da denenmelidir.
bir malkara klasiği.
küçükken de şimdi de sevmediğim lezzet. belki de çok tatlı şeylerle aram olmamasından kaynaklı, bilemedim şimdi. işin ilginci ne zaman misafirliğe gitsem bana bu yapılırdı, her seferinde sevmiyorum dediğimde de accayip accayip bakarlardı, çok ilginç olmalı, bilemiyorum.
(bkz: mevlüt spesiyali)
pek güzeldir.
bir meşruiyet imgesidir zihnimde çalkalanan,
zira ben ufakken ama gerçekten ufakken tüm evlilik, nişan gibi iki insan arasındaki birliktelik eylemine meşruiyet kazandıran toplantılarda dağıtılan gıda maddesiydi,
daha sonra yerini meyve suyu ve baklayava bırakmış günümüzde ise barda içi yarım dolu olan iki bardağın birbirlerine çarpması suretiyle çıkardığı sese terketmiştir mevcudiyetini.
oreo'nun bile kaymağını büyük bir titizlikle ayırmak için dakikalarını heba eden bir bünyenin, lokum gibi bir muhteşem lezzetin yoğunluğuna vebal getirmemek adına hiç uğraşmayacağı durumdur.
Gece gece ınsanın canı cekendır.
kendisine püskevit diyen vardır..
(bkz: öp beni ricep yi beni ricep)
görünce gülümseten, muadillerine ***** açık ara fark atan bisküvi arası lokumdur. geçen yıl annem yerken gördüğüm, ıyy o yenir mi dediğim, lakin sonrasında fazlasıyla bağımlısı olduğum tatlımsı şey. ne varsa eskilerde var azizim!
Vayyyy (bkz: görünce duygulandıran başlıklar)

Küçükken mahallede bir amca vardı evde hazırlar oyun oynarken bize getirirdi ne güzel olurdu.
(bkz: püskevit).
Oranali finger bisküvi ile yapılanıdır.
Benim için Malatyalı enişteyle bütünleşmiş yiyecektir.

Adamın 50 yıllık yaşantısında elektronik eşya tamir etmekten sonraki en büyük tutkusu.
finger bisküvi biraz uyumsuz oluyor ama petibör bisküvi ile çok güzel oluyor. Tabi bana göre. Ama kırılgan yapısı ile sakız gibi lokum olmadıktan sonra kırmamak mucize. Kırmadan da çok leziz lokum yemişliğim mevcuttur.
Püskevit diye konuşan malum kişiyi akla getiren lokumdur. Kendisinden geriye de sadece gafları kalmıştır.
(bkz: püskevit)
Varoşların pek bi' sevdiği leş yiyecek.
Kistirgaç denir ona.
Bi trakya klasigi.