bugün

ne yazık ki ankara'da maltepe semtinde gözlerimle şahit olduğum olaydır. gerçi benzeri diğer örnekleri de yaşanmamış değildir; hayvanat bahçesi açılışında da bir zamanlar koyun kesilmişti.
benim değil mi satarım da keserim de diyen, napıyorum acaba delirdim mi diye sormak aklına bile gelmeyen manyağın edimi.
kestikleri hayvan kaniş köpek ya da ankara kedisi değilse pek de bir mahsuru yoktur. koyun ya da inek birer ev hayvanı değildir.besleyen varsa bilemiyorum ve susuyorum.
kurbanlığın kanının, pet shop'daki diğer hayvanların alınlarına basılıp basılmadığını merak ettiğim olay.
(bkz: gerçek mi lan bu)
(bkz: bu ne lahana turşusu bu ne perhiz)
(bkz: kavram kargaşası)
bu kadar da olmaz denilesi hadisedir. pet shopçunun hayvanlara bakışını gösteren bir olaydır. açılışta kurban kesen, zorda kaldığında hayvanların yemini de keser, başka bişeyini de.
sonunda o ekran koruyucuydu ehe ehe diye bir açıklama getirilebilecek davranış biçimi.
(bkz: hayvan hastanesi acilisinda kurban kesmek)
(bkz: bunu yapan insan)
daha kötüleri için
(bkz: hayvanat bahçesi açılışında kurban kesmek)
(bkz: hayvan barınağı açılışında kurban kesmek)
(bkz: Kebap döner ızgara sevmek)
(bkz: Olayı abartmak)
(bkz: kitap defter gazete çıkarmamak)
(bkz: zira ormanlarımızı katletmek)
(bkz: mümkünse sadece interneti kullanmak)
(bkz: ciddiye almamak)
(bkz: adak adamamak)
(bkz: mümkünse geyiğe almak)
(bkz: Sözlük açılışında geyik kesmek)
(bkz: bindiği dalı kesmek)
kafeslerde elalemin maskarası olacağıma kurban olurum bu yolda diyen koç ağbimizin karıştığı olaydır.
(bkz: pet shop acan satanist)
-baba, şu arkadaki kurbana bak. taş namussuzum. bu tanrılar da az değil ha. boşuna kurban istemiyo köftehorlar.
(bkz: türküm doğruyum çalışkanım).
-hayri abiii.
-ne var mustaaa.

-abi bi kan akıtsak kuru kuru açılmaz ki dükkan.
-aferin mustaaa iyi akıl ettin.

-ee abi köpek, kedi filan var, onlar da kesilmez ki.
-oluuum mustaaa salak salak konuşma orda civciv yok mu ibiş, kap getir, küçük müçük ama idare eder.

-hayıııy vermem ibiş 'iiii.
-o türk filmiydi mustaa. hem ibiş değil, fıstık olcek olum o.
-pardon abi, bir an havaya girdim de.
kurban pazarına petshop ismi verilerek yapılabilecek eylemdir kesilen kurbanın büyük baş olması daha iyi reklam yapabilir.
(bkz: hayvan severler derneği açılışında kurban kesmek)