bugün

haksızlıktır.. bilmeyenler için öncelikle:
(bkz: pes)
(bkz: penaltı)
(bkz: küçümseme)
(bkz: bir şeyi de bil be kardeşim)

oynuyoruz 120 dakika.. yenişemiyoruz, denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçiyor maç.. sıra seri penaltı atışlarına geliyor..
daha bir kişiyi bile ikna edemedim şu penaltıları oynatmaya.. ''penaltı mı atıcaz olm, çık amına koym..'' diyorlar..
hayır penaltılar da oyunun bir parçası değil mi?.. maç içerisinde kazandığın zaman sevinçten istemsizce zıplıyorsun ama.. şimdi niye bu küçümseme arkadaşım?..
sadece ben savunuyorum şu penaltı atma olayını, ama adam ''yensersen de saymam..'' diyor.. mızıkçı herif ne dersin ki bu adama?.. saymazmış..
hayır bir de sanki müthiş bir penaltıcıyım.. sanki bir ruud van nistelrooy'um.. adım mı çıkmış, anlamıyorum ki.. neyin korkusu bu..
devamlı maç yapıyoruz.. bir ak göt kara göt çıksın meydana lan penaltılarda!..
zaten hep ortaya vuruyorum.. oynasan kazanıcan büyük ihtimal.. salak..
ps salonundan çıkılır:

-la olm sana 3 kere çaktım *
-ne var ben de sana 2 kere çaktım *, zaten ikisini penaltılardan aldın *küçümseme jesti* aslında ben kazandım
-penaltı menaltı nası çaktım sana muhauhaha
-penaltılardan olm
sürer gider
tamamem kaçış stratejisidir aslında. (bkz: göt korkusu) Bu eylemi ısrarla sürdüren kişiler setting'den penaltıları kapatmayı bilmeyen kişilerdir. Bilmezler ki bir çok Şampiyonlar Ligi, Dünya Kupası maçlarının finalleri penaltılarla bitmiştir. (Oyun penaltılara kalınca restart match yaptıkları kadar setting olayını araştırsalar; çözecekler oysa ki..)
bu tür bilgisayar oyunlarında penaltılar şansa bağlıdır. kişinin bi kaç seçeneği vardır. birini seçer ve kazanır. ama normal maçta ter dökülür, beyin fırtınası yapılır karşı defansı açmak için.
işbu yüzdendir ki penaltılar sayılmaz. şanstır çünkü.