bugün

2011-2012 futbol sezonunda avrupada olmadığı ve ligde de orta sıra bir anadolu takımı gibi oynayıp bekleneni veremediği ve seneye de bu kötü tabloyu pek değiştiremeyeceği gerçeklerinden yola çıkarak düşünülmesi gereken durumdur. izninizle size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

geçenlerde arkadaşla dolaşıyoruz. hava öyle sıcak ki insanın ter bezleri musluk misali çalışıyor. hem bu sıcak ve bunaltıcı havadan kurtulmak hem de eğlenceli bir aktivitede bulunmak için arkadaşa dedim hadi bi kafeye gidelim pes atalım dedim. o da olur dedi. neyse girdik kafeye orada çalışan genç çocuktan pes 2011 istedik. getirdi. cebine 20 lira bahşiş koydum. bu ne dedi fenerbahçe şampiyon bu da senin şampiyonluk primin dedim. sevindi allah senden ve fenerbahçeden razı olsun, fenerbahçe avrupada kral olsun dedi. amin dedim.

neyse benim tabi seçtiğim takım belli fenerbahçe. arkadaş sırasıyla inter, barça, real ve liverpoolu seçti. tabi sizin de tahmin ettiğiniz gibi hepsini fenerbahçeli ben kazandım. arkadaş dedi çok güçlü bir takım seçmişsin kiminle yeneceğim ben bunu dedi öyle bir takım yok dedim.

arkadaş umutsuzca fenerbahçeyi yenecek takım ararken galatasaray diye bir takımı gördü. bu ne dedi ben de bilmiyorum acaba hangi ligde dedim. genç çalışana sordum bu takım hangi ligde diye o da süperligde abi dedi. biraz düşündüm ha şimdi hatırladım bizim ligde 10. sırada bi takım var galiba o dedim. arkadaş zaten seni yenemiyorum bari şunu deneyeyim dedi ben de dalga mı geçiyorsun git adam gibi bi takım seç dedim. ne kadar denediysem de vazgeçiremedim gitti o basit takımı seçti. sonuç 6-0 fenerbahçe kazandı. fenerbahçeye hakaret ettiğini böyle bir şeyi bir daha yapmaması gerektiğini söyledim. özür diledi ve söz verdi bir daha yapmayacağına dair.

şimdi size sesleniyorum ey sözlük yazarları. ülke tanıtımı için o kadar emek veriyoruz, o kadar yatırım yapıyoruz bu galatasaray denilen sıradan takım geliyor, dünyada en çok oynanan oyunlar arasındaki pro evolution soccerda yer edinebiliyor. ben bu rezilliğe daha fazla dayanamıyorum ve sizden yardım bekliyorum. el birliği ile şu galatasaray denilen takımı bu güzide oyundan atalım.
(bkz: oyunu bilmeyenlerin pes oynamaması gerekliliği)
(bkz: kol bozuktu)
son yıllarda kahırdan saçları beyazlayan galatasaraylı arkadaşları daha da üzecek hadisedir. bence koysunlar galatasarayı. ambleme de nazar boncuğu falan eklesinler.
e hadi diyelim alınmadı. napacan? ne olacak? ne kazancan? çıkarın ne? ****
aynı gerekliliğe göre pes oyununda müze diye bir bölüm varsa açılmalı ve avrupa'da kazanılan kupalar bölümünde boş olan bir fenerbahçe görüleceğinden olmaması gereken takım ortadadır. ayrıca rekorlar diye bir bölüme de girilirse şampiyonlar liginde 0 çeken ilk ve tek türk takımı bölümüne bakılması yeterlidir pes oyununda olmaması gereken takımı anlamak için.