1. 1.
  12-13 ağustosta gerçekleşecek meteor yağmurudur. sabırsızlıkla bekliyorum.
  3 ... bedreddin
 2. 2.
  https://live.slooh.com/
  ... gospodin volk
 3. 3.
  Bu gece çıplak gözle görüleceği söylenilen meteor yağmurudur.

  Bakıyorum ama göremedim amk, boynum tutuldu yeminle.
  1 ... fikri firar
 4. 4.
  ilk meteoru saat 21:13 civarı gördüm sonuncu gördüğüm 22:37.
  Muazzam renkler çıkararak geçtiler.
  Harika bişeydi.
  Yer hendek/sakarya.
  1 ... endless pain
 5. 5.
  2 saattir bakınıyorum 2 tane yakalayabildim. ilk defa kafanı kaldırdığına görüyorsun Sonra dur bi tane daha göreyim diye yarım saat bakınıyorsun ama yok. Bak Gördün işte şimdi yat uyu anlamını çıkardım ben bundan. Geçen yıl da aynısı olmuştu. Ama inat ettim bu sefer bir tane daha görmeden yatmayacağım.
  Edit: 2 tane daha yakaladım
  2 ... lorne malvo
 6. 6.
  (bkz: perseid yıldız yağmuru)
  ... kultursuz dinazor
 7. 7.
  Biliyordum lan garip bir şeyler olduğunu. Gece uyandım balkona çıktım sigara içmeye gökyüzünü seyretmeye başladım hangi yıldıza baksam gözümün önünden kayıp gidiyordu, uyku sersemliğine vurdum ama ilk defa bu kadar fazla yıldız kaymasına şahit oldum sanıyordum lakin meteor yağmuruymuş. Olsun ona da ilk defa şahit oldum.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 8. 8.
  Her yıl 12 ağustos haftasında gökyüzünü şölene çeviren olay. Kanaatimce evlilik teklifi etmek için en güzel gün, hem unutmazsınız *
  1 ... just millionaire
 9. 9.
  12 ağustos gecesi en yoğun şekilde gözlemlenebilen göktaşı yağmuru. kuzey yönünden yükselen perseus takımyıldızı ve çevresinde oluşur. 2020 yılında ay gece 01.00 civarlarında ortaya çıkacak ve 03.00'a kadar ufkun biraz üzerinde seyredecek. yani, epey bir zaman olacak izleyebilmek için. ayın evresi de son dördünden biraz daha küçük o tarihte, bu sene küçülen aya denk geliyor diyebiliriz. yine de ay doğup yükselmeye başladıktan sonra gökyüzünü aydınlatacağı için tadı kaçmaya başlıyor genelde. kuzeyi karanlıkta kalan, ışıklardan uzakta bir konum bulabilirseniz saatte aşağı yukarı 80-100 adet görebilirsiniz. istanbul gibi ışık kirliliğinin ortasında yaşıyorsanız pek bir şey beklemeyin, hayalleriniz yıkılır. merkezi yerlerde 5-10 tane falan görürseniz mutlu bir şekilde uyuyabilirsiniz. en kuzeydeki yerler bile bortle ölçeğine göre 4 veya 5 seviyesinde ışık kirliliğine sahip istanbul'da. kıyıköy taraflarına gitmeniz lazım ışık kirliliğinden bir nebze kaçabilmek için. aşağıda, 12 ağustosu 13 ağustosa bağlayan gece saat 2 dolaylarındaki ayın ve takımyıldızlarının konumunu görebilirsiniz. perseus takılyıdızı cassiopeia'nın hemen altında konumlanıyor.

  kahraman takımyıldızı: perseus
  kraliçe takımyıldızı: cassiopeia

  perseid meteor yağmuru
  1 ... kaptan jack sparrow
 10. 10.
  Perseid meteor yağmurları başladı. 11 ve 12 Ağustos'ta saatte ortalama 75 göktaşı ile gökyüzü aydınlanacak. Meteor yağmurları 24 Ağustos'a kadar devam edecek! (bkz: https://twitter.com/nasai...tatus/1292537973016334336)
  -
  1 ... chickeasy