bugün

habertürkte şu an alt yazı geçen olay.
sozluk olarak aynisindan bizim de bekledigimiz davranistir. bizden de ozur dilesin sol frame' i tek duzelige ve renksizlige ittigi icin. bir de benim ozellikle elimi opup basina koysun, "pardon abi" desin, "affet, gencligime ver" desin.. ben de omuzuna dokunayim hafifce "tamam tamam gecti" diyim konu kapansin.
simon perez in bütün uludağ sözlük yazarlarına ayar vermesidir.

ulan adam bizzat kendisi tutumundan dolayı özür diliyor. bizim diplomasi dehası 'çocuklar' başbakana -sözde- laf atıyor.
(bkz: hafız ben ettim sen etme be ha hacı)
simon peres işitme sorunları nedeniyle sesinin yüksek çıktığını, tayyip erdoğan'ın şahsına ve Türkiye'ye karşı saygı duyduğunu belirtmiştir.
muhtemelen tayyip erdoğan da efendi ol ciğerimi ye demiştir.
(bkz: bokunu yiyim abi)
diplomatik hata düzeltme hareketi...
adam olsun... işi ne... özür dileyecek tabiki...
dış politikada söylenenler ve uygulananlar çoğu zaman birbirini tutmaz.
(bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)
(bkz: gevşeyip rahavete kapılmak)
(bkz: simon perez in rte yi araması)
(bkz: rte ve peres in tekrar kanka olması)
korktu baba, başka cevabı olamaz. tayyip orayı terkederken yakında ananı bellerim gibi bi bakış attı. adamda korkudan aradı. yoksa israilin irettiği tankları kim alacak, tarım da kullanılan fideleri kim alacak.
29 ocak 2009 tarihinde gerceklesen davos zirvesinden sonra simon peres in karsisina alamiyacagi ulkenin basbakan indan beklenmedik tepkiyle aklini basina almak durumunun sonucudur.
(bkz: bukemedigin eli opeceksin)
yaptığı saygısızlıklardan sonra aklının başına gelmesidir.
peres'in filistin'in çocukları ve masum insanlarından özür dilemesi kadar gerekli olmayan şey.
israil´in türkiye´ye ihtiyaci oldugunu gözle görülür bir sekilde bir kez daha kanitlayan durumdur.
(bkz: diplomasi)
devlet adami peres'in, dunya arenasinda haksiz oldugu konuda hakli konuma gecmesini saglayan davranistir. politikaci (devlet adami degil) tayyip erdogan'in fevri davranisi ise hakli oldugu durumda haksiz duruma dusmenin en buyuk gostergesidir. simdi bi de tayyip'e karsilama toreni diye toplanacak kalabaliklar (sabaha kadar bedava metro duyruldu bile) dunya'ya cok ters gorunecek, antisemitik olarak damgalanacak bir gosteri yaparlar. tamam bununla 3-5 belediye alirlar ama Turkiye neler kaybedecek?
sağlam kaynaklardan alınan habere göre cepten mesajla gerçekleşmiştir..

"cnm özr dlerim.. :( " *

kara kaşına kara gözüne hayran ya sevgili basbakanın. çekmiş mesajı barışmışlar..
her ne kadar yabancı basında özür dilemek olarak geçmese de, türkiye'de tayyip'in karizmasına karizma katmış olan durumdur.''sen istediğin kadar bağır çağır, ama yinede bize destek olmaya devam et yiğidim.'' anlamına gelir.**
yalandır yalan! yalanın önde gidenidir.
israil'in ticari çıkarları nedeniyle türkiye'ye nekadar bağlı olduğunun bir kanıtıdır.
29 mart seçimleri öncesi Peres'in rte'ye yapdığı büyük bir kıyak.
-tayyipcim kusura bakma sesimi yükselttim
+önemli değil de niye gizliden arıyorsun?
-oğlum turkcell senin ki fazla yazıyor arkadaşın no bu
+david'in * telefonu değil mi?
-ee şey neyse kontör bitiyor
+lan..van minut..olmaz
politikada normal olan olaydir. politika, rte nin algiladigi gibi kabadayılıkla, kulhanbeyi tavirlariyla yapilmaz. belirli bir uslubu vardir. iki yuzlu olmayı , icten pazarlikli olmayi gerektirir. rte nin sergiledigi tavirlar ancak turkiyede kendisinin isine yarar. elalem senin yuzune guler, gerektiginde ozur de diler ancak baska bir platformda oyle bir madik atar ki sana felegini sasirirsin.
başbakan'ın üslubunu eleştirenlere de ayrıca kapak olan hadise.