bugün

Képler Laveran Lima Ferreira (ya da Pepe) (d. 26 Şubat 1983, Maceió, Brezilya), Brezilya asıllı Portekiz vatandaşı futbolcudur.
Brezilya'da doğmasına rağmen Portekiz vatandaşı olmuştur ve Portekiz Millî Futbol Takımı'ndada forma giymektedir. Şu anda kariyerine Real Madrid takımında devam etmektedir. Defans oynayan Pepe, eski Real Madrid'li Roberto Carlos'un 3 numaralı formasını almıştır. Takıma FC Porto takımından transfer olmuştur.
Daha önceden CS Marítimo takımında yıldızı parlayan Pepe FC Porto menajeri Képler Laveran Lima Ferreira'nın dikkatini çekmiştir. Ayrıca Portekiz-Türkiye mücadelesinde Türkiye savunmasını çalıma getirip şık bir gol atmıştır.
ispanya Futbol Federasyonu Rekabet Komitesi, 21 Nisan 2009 Günü La Liga'nın 32. haftasındaki Real Madrid-Getafe maçında Getafeli Javier Casquero'yu tekmelemesi ve Juan Albin'e yumruk atmasından dolayı penaltıya sebebiyet verip kırmızı kart gören Pepe'ye 10 maç ceza verdi.
Portekizli futbolcu, maçtan 1 gün sonra Real Madrid'in antremanına katılmayıp günü evde geçirirken, ispanyol basınına yaptığı açıklamalarda, Kariyerimde hiç böyle bir şey yaşamadım. Kendimi tanıyamadım. Ben, sert bir futbolcu değilim. Yaptıklarımı görünce futbol oynama isteğim kalmadı biçiminde ifadeler kullanmıştı.
Pepe, ilk futbolseverlerden daha sonra da telefonda mesaj yollayarak Casquero ve ailesinden özür dilemişti. ispanyol basınında yer alan haberlerde ise Pepe'nin Real Madridli yöneticilere terapiye gideceğini söylediği ileri sürüldü. (bkz: )