bugün

sanane aq.
Başlık uçtu gitti hala penguenler uçamadı.
evrimleri ile ilintili olduğunu okumuştum, bir penguen tüm yaşamı boyunca uçmaya çabalıyormuş, ilk okuduğumda enteresandır duygulanmıştım.
Da vinci'nin şifresi çözülür bu gizem çözülmez. Evet.
Küresel ısınmaya çare bulacak soru.
Çok merak edilen soru.
Broveleri yok ondan.
kanatları uygun olmadığı için yoksa kabile olarak göbek bağlamalarıyla kesinlikle bir alakası yok.
çünkü uçabileceklerine dair inançları yoktur. yani güdüsel olarak. bahsettiğim, irade ile ortaya çıkan inanç değil, yaradılış kaynaklı uçabilme yetisi. Bir penguen hiç bir zaman uçabileceğine inanmayacak hatta bu aklının ucundan bile geçmeyecek. nası arının uçması imkansız görülüyor buna rağmen uçabiliyorsa aksi durum penguen için geçerlidir.
Merak uyandıran durum. Evet.
vücutları türk tipidir. ondan. göbek büyük kanat küçük.
"senin götün var diye para karşılığı veriyor musun?"
Belki de uçmak istemiyorlar. Belki dünya düzenine bir tepki veriyorlar onları kutuplarda öylece bırakıp gittikleri için.
Acaba nedir nedir.
çünkü enine enine yürürler. adı üstünde penguenler... (bkz: offff çok kötü espriii yaptım olamaaz)
Hayat kısa, penguenler uçamıyor.
eskiden çok uçmuşlar faydasını görmedikleri için bırakmışlar.
görsel
evrimlerini tamamlamamışlar, balıktan yeni yeni kuşa geçiyorlar, biraz daha kanat çırpmaları gerekiyor, belki 3 5 bin yıla uçarlar.
derler ki penguenler yiyecek bulmak amacıyla denize ve okyanusa yöneldikleri için zamanla uçma yetilerini kaybetmişlerdir. kanatları da uçmaktansa yüzmek konusunda gelişmiştir daha çok.

ya da belki de sadece canları uçmak istemiyordur, biz de böyle haklarında fikir yürütüyoruz işte.
Neden uçamazlar ?
Kanatları küçük, götü büyük olduğundan.
penguenlerin niye uçamadğının irdelenmesi.

çünkü hepsi yağ fıçısı. kanatları kaldırmaz o kıçlarını anlıyor musun ?

şişmanlar neden sporcu olamıyor demekle eş değer bu soru.
Yağ fıçısı deniyor ana en iyi yüzücü olan da penguenler. Sisman sporcu olabiliyormuş demek.
" Nedeeeeeeeeeeeen " diye bagirmama sebep olan durum.