bugün

http://galeri.uludagsozluk.com/r/penguen-132880/
bir zamanlar insan denen yaratıkların avladığı sevimli canlılardı. şimdi koruma altına alınmış diyorlar. insanları da suçlamıyorum, her şey vakitsiz giden dinazorların suçu.*
bu haftaki kapağı ile yarmış dergidir.*
(img:#135283)
bir kaç haftadır süren kapak kısırlığını bu hafta çözmüş, hatta gülmekten gebertmiştir.
Önceden penguenler 45-50 kilo civarındaymış ve boyları insanların omuzlarına kadar geliyormuş. Öyle penguen mi olur lan çok korkunç. Benim bildiğim penguen küçük, sevimli, sevdi mi mezara kadar seven, tek eşli coca colanın reklamında oynayan celebritilerdir.
yüzümüzü güldürenlerden.
diren penguen'im. arkandayız.
16 Haziran sayısında; hansel ile gratel'deki cadının şekerden evini kaldırıp ittiren bir türk'ün

+ " bu evi yemiyosan kaldır bak, bu burda sinek yapar " deyişini çizerek beni benden almış, yarmış dergidir.

(bkz: anlatınca komik olan karikatür çıkmış)
gün itibariyle yeni fiyatı 2 lira olan dergi.
son 2 senedir sönmez karakurt ve son 1 senedir de sönmez karakurt, kenan yarar isimleri uğruna neredeyse hiçbir sayısını kaçırmadan aldığım lakin bir daha almayacağım mizah dergisi.
ayda 8 tl ediyor şu anki fiyatıyla. ayıptır. piyasada bundan daha pahalı dergi yok neredeyse. tamam kapitalist düzene karşılar duruşları gereği ve reklam almıyorlar ama böyle olacaksa reklam alsınlar daha iyi. ben ayda 8 tl vermeyi reddediyorum bu dergiye.
sanılanın aksine güney kutbunda yaşayan uçamayan kuş türüdür.erkekleri kuluçkaya yattıklarında4 ay bir şey yemezler ve bize komik gelen o sallanarak yürümeleri aslında enerji tasarrufu sağlar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.