bugün

ben orda çok ders çalıştım. ve bir mescid yapılmasına da sevindim. çünkü namaz vakti girdiğinde hemen gidip kılabilirler artık. ve tekrar derslerine veya araştırmalarına dönebilirler. cami mesafesi inip gidip kılana gelene kadar yerini kapıyorlardı namazı aceleyle kılıp koşarak geri geliyordum. bu sorun ortadan kalkmış. her kapalı alanda mescid olmalı. işimi yaparken vakit girdi mi aklım namazda kalsın istemiyorum direkt gidip kılıp işime devam etmek istiyorum. ne var ki bunda? zaten sorun edenler mescid olmasına karşılar. üst katları komple kapatsalar ve resim sergisi falan açsalar kimse gık çıkarmaz. ama mescid olunca her gavur zihniyetli fıttırıyor. alışın.

edit: embesil kardeşler için açıklama yapayım. ben aceleyle kılmak zorunda bırakılmaktan şikayet ediyorum. orada bir mescid varsa gayet rahat bir şekilde kılabileceğimizi söylüyorum adamın anlamasına bak.
pendikte oturuyorum, bu kütüphaneyi zamanında çok sık kullanıyordum. Hâla da arada kitap almaya giderim. Buraya küçük bir mescid gerçekten şarttı.