1. 1.
  penaltı gibi maçın tüm stresinin bir noktaya yoğunlaştığı durumlarda sezgilerini doğru yönde kullanıp şutu kurtaran başarılı kalecilere denir, hele birde dünya kupası finallerinde kurtarıyosa tadından yenmez.
  (bkz: gianluigi buffon)
  (bkz: hayrettin demirbaş)
  ... kidd
 2. 2.
  bu konuda uzman kendisidir.
  (bkz: ricardo alexandre martins soares pereira)
  1 ... fowler
 3. 3.
  hakan arıkan ın galatasaraya iki kez yaptığı olay
  1 -1 ... dermatolog
 4. 4.
  refleksten çok bakışlardan ve de hislerden anlayan kalecidir.. türkiye'ye gelmiş en iyisi ise claudio andrea taffarel'dir kesinlikle.. telepatisi falan vardı herhalde kendisinin ki mutlaka doğru köşeye atlardı kurtaramasa da..
  1 ... lyla
 5. 5.
  olay gerçekleşince g.tü kalkan insandır.yanına tebrik etmeye gelen adamlara 'ne bi el çakma' ne bi öpme hiçbişey yapmayan ,birde üstüne üstlük ellerini birbirine garip şekilde vurup 'hayde hayde hayde' diye çığıran arkadaslardır.
  1 ... hayrola genc
 6. 6.
  (bkz: yeni uuser olacaklara nick önerileri)
  ... haziran
 7. 7.
  kurtardıktan sonra eğer top kornere gittiyse gereksiz yere heyecan yapan kalecidir. hızlıca eldivenlerini düzeltir, takım arkadaşlarına işaret parmağıyla durmaları gereken yerleri gösterir, gerekirse bağırır, haykırır dağlara taşlara. iki tanesini kulağından tutup birini ön birini arka direğe yerleştirir.

  yahu sen koskoca penaltıyı kurtarmışsın, %90 gol olur denilen vuruşu, boru değil bu olm... penaltı atılırken bu kadar endişelenmedin, ne bu üstündeki tedirginlik? bırak dağınık kalsın, defans savuşturur zaten, yesen de kimse sana bişey demez kurtarmışsın penaltıyı, salla gerisini.
  1 ... looser
 8. 8.
  cümlenin öznesi penatıyı kurtaran kaleci değil, penaltıyı atamayan kazma forvet olması gerekmektedir..
  ... martyns
 9. 9.
  (bkz: penaltı kurtarılmaz kacırılır)
  ... metin oktay
 10. 10.
  penaltıyı kurtardıktan sonra sanki dünyayı kurtarmış gibi hareketlere bürünen oyuncu.
  2 ... to madeira