bugün

şöyle morlusu dururken, kesinlikle tercih etmeyeceğim evdir.

görsel
(bkz: pembe siding li ev)
Hiç haydari yiyen çocuk olur mu amk?

Çocukları da kendi gibi ayyaş olacak, çekirdekten meze yemeye başlamışlar.
filiz akın'ın her cevirdigi türk filminde sahip olmak istedigi evdir.
pembe panjurlu evimiz olsun istiyorum bahçesinde bali çeken çocuklarımız ...
Panjurun renginin özel olarak pembe oluşu dikkat çekmektedir. "Hayır beyaz olsa , kahverengi olsa adam gibi bir renk olsa tamamda nedir bu pembe aşkı?" dedirtir.
(bkz: doktordan temiz pembe panjurlu ev)
panjurlarını ellerimle takacağım evdir. *
(bkz: çok mesut olacağız kujum)
içinde bali çeken çocuklar varsa eğer, kısa bir süre sonra satılıp parasının çocukların tedavisine harcanması gereken evdir.
üzülünmesindir. çocuklar iyileşip iş güç sahibi olduğunda, ahde vefa olarak yenisini alacaklarmış.

öte yandan cümleyi şöyle bir düşündüm de... evin pembe panjurlarının hayat gerçeklerini değiştirmediği, o evde de büyük sıkıntılar yaşanabileceğini anlatıyormuş gibi geldi. ben mi uydurdum, yoksa cümle içinde ki ana temayı çabuk mu buldum anlamadım. ben uydurmuşumdur herhalde diye karar verip bu başlıktan da elimi eteğimi çekiyorum efenim.
üçüncü nesil yazar.
yeşilçam'da pembe panjur önemli bir yer tutuyor. aşıklar, bu evde kuracakları yuvanın hayaliyle yanıp tutuşurlar. şimdi o pembe panjurlu evlerin sayısı ne kadar bilinmez ama pembe hayallerin sayısı oldukça fazla.
şarkı ve şiirlere konu olan, bir dönemin ''hatıra defterleri''nde çokca yer bulan, şimdiye denk hiç denk gelmediğim muamma ev.
Pembe panjurlu bir evimiz olsun istiyorum, bahçesinde haydari yiyen çocuklarımız...

Çocuklarımız dediysem 1 insan evladı birkaç kedi köpek işte. Bunlar da evladımız.

Mor panjurlu evleri niye kimse hayal etmemiş can sıkıcı, mor panjur üstü veya önünde çiçekler daha şık durur.

Şeddadi evi istemem, altı taş üstü çardak bir ev, kime yetmez.
+ne kadara patladı size bu?
-neyi diyosun abi sen?
+panjurları diyorum
-2 milyar falan
+ne para be iyi para vallahi bu devirde
güncel Önemli Başlıklar