bugün

saadet partisinin bi sloganı. şuradan görülebilir görsel

adamlar haklı beyler. evet.
Oldu canım. Pembe otobüs, minibüs, dolmuş, vapur da yapalım mı? Hatta pembe büfe ve kantin sırası, pembe dersliklerde olsun. Mavi bir şey verecekler en son elinize o olacak.
Kenarlari dantelli.
yaftalamanın geldiği son nokta. pembe metrobüse binenlere namuslu, tek başına normal metrobüse binen kadınlara ise potansiyel orospu gözüyle bakılacak. normal metrobüse binen kadının başına bir şey gelse, yapan kişinin cezalandırılması şöyle dursun, "eh ne yapalım, o da pembe metrobüse binseymiş, demek ki kadın da meyilliymiş" denilecek. ayrıca bütün erkeklere de tacizci, tecavüzcü gözüyle bakılacak. hadi lan ordan!

bu tarz taciz, tecavüz gibi olayları sona erdirmek için toplumsal eğitimi, kültürü ve ekonomiyi yükseltmek, geliştirmek gerekir. sosyal, sanatsal faaliyetleri arttırmak ve yaygınlaştırmak gerekir. ama sen ne yapıyorsun? bunları nasıl yapabilirimi düşünmeyip, işin kolayına kaçıyorsun, pembe metrobüs istiyoruz diyorsun.

ben de diyorum ki sen pembe metrobüs istemiyorsun, sen bu toplumu daha da gerilere götürmek istiyorsun.
(bkz: pembe teskere)

biraz serbest çağrışım oldu evet.
kimden istiyorsunuz şeklinde cevaplanması gereken istek.
üvey evlattanmı. önce merhumun ailesine bir çeki düzen verin, sonrasına sonra bakarsınız.
Amaç güzel; ama tacizi önlemek için çözüm olamaz. Tacizden bu şekilde kurtulunabileceğini sanmıyorum hatta daha çok arttırır. Pembe otobüsle tacizi engellemek yerine kolaya alınır ancak. Pembe otobüs isteyip, ardından da eşitlik istiyoruz demek saçma.
pembe olduğundan ötürü kadınların kullanacağı için, üstünde park sensörü ile gelmesi daha makbule geçecektir.
Sorun aslında metrobüslerin azlığından kaynaklanıyor. Bir de pazar günleri yok mu, az kişi seyahat ediyor diye, metrobüs sayısını azaltmaları. Önemli olan metrobüs sayısını arttırmak, insanları ayrıştırmak bir çözüm getirmez. Pembe metrobüs geldiğinde Diğer metrobüslere binen kadınlara nasıl bakılacağını düşünmek lazım.
o pembe metrobüsü isteyen kimse neden erkeklerin de bulunduğu metrobüse de binmek istiyor anlaşılması zor durum. belki o metrobüsteki erkekler de sadece erkeklerin binmesini istiyor. belki ben o çarşaflı kadınlarla aynı metrobüse binmek istemiyorum benim hakkım ne olacak.
sadece saadet partisinin kullanacağı metrobüstür.
Saadet partisinin parası yok, metrobüse biniyor sanırım. Diğer partililerin danışmaları bile jiplerle gezmekte.
pembe metrobüs istemiyoruz.

(bkz: ford severler federasyonu)
güncel Önemli Başlıklar