bugün

pelin batu'nun işi abartarak bir islam müçtehidi gibi cevaz verme eylemi sonucu ortaya çıkmış durumdur efenim. buyrun: `http://www.elmahaber.com/news_detail.php?id=23319`
sefa pezevengi pelin batu'nun açıklamasıdır.
edit: açıklama demişim fetva lan bu.
kaale bile alınmaması gereken durum.
dindeki bazı yasakların dönemden döneme değişebileceğini kastederek yaptığı açıklama. kendisi burda sorgulama yetisini kullanmış ama pek başarılı olamamış zannımca.
uyku sersemidir yine o, lakin pek sever uyumayı.
(bkz: cübbeli pelin batu hazretleri) *
(bkz: din kadını pelin batu)
(bkz: pelin batu yavşaklığından nefret ediyorum) imza: fazıl say
(bkz: zekeriya beyaz vs pelin batu)
o zaman onun etide haram değildir diyesimi getirdi. yenir ki o.
hadislerde ayetler gibi numara var sanan bir cahilin din hakkında ahkam kesmesidir. aynı programda şu konuşma geçmiştir bardakçı ile aralarında.

- xxx numaralı hadiste..
- hadislerde numara yoktur.
- !'^+%
- o sizin okuduğunuz kitapta numaralandırılmıştır.
- neyse, haliyle ingilizce bir kitaptan okuyodum, orda numaralandırılmış.

neden "haliyle" ingilizcesinden hadis okuduğunu ben de anlamadım.
tarihin arka odası diye çıktıkları programda dini konularda ahkam kesmelerinin ortaya çıkardığı yalan yanlış dibi temeli olmayan beyan. hep demişimdir, her işten anlayan bir milletiz vesselam.
bu kişisel görüşü değil. keşke öyle olsaydı. keşke diyorum, çünkü içinde bir ikiyüzlülük olmasaydı. bu tamamen rayting amaçlı ve kendisinin dini bir araca çevirmesi elbet ki aptallıktan, ne dediğini bilmemezlikten kaynaklanıyor. bu programı izlemedim, izlemeyeceğim de götünü yırtsan da pelin...
helal demiyo ki orda.. bilmediği için öyle konuşmuş. helal anlamı değil, eskiden o haram olan etin koşullarıyla şimdiki koşullar farklı demeye çalışıyor. bin yıl önceki inekle şimdiki inek ne kadar farklı onu sormak gerekir. o zaman da domuzlar çamurlar içindeydi şimdi de çamurlar içinde. domuzun yapısına işlemesindendir içindeki bakteriler.
(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)

bide kur'an-ı kerim'de geçmiyo falan demiyolar mı al vur kafayı hemen. tövbe tövbe.
klasik "o zamanın şartları başka bu zamanın şartları başka" söyleminin sonucudur. bir çok konuda bu söylem yapılır, islamın bu çağda yaşanılamayacağını savunurlar iddaa ederler. bunu yapanlar işi ustalıkla yapmaya çalışırlar çaktırmadan.

pelin hocanın hatası bir nas tan örnek vermesi oldu. birde bilirsinki o zamanlarda yaşamışta mukayeseye kalkışıyor. değişen birşey yoktur domuz yine aynı domuzdur bu kafalarda aynı o günkü kafalardır. domuzda aynıdır kafada.

(bkz: domuz kafa)
güncel Önemli Başlıklar