1. 54.
    pelin çift o programda hilafetin kaldırılma nedeni ithaf yapıyor murat bardakçı ise ingilizler daha çok tedirgin oldu diyor.

garp kurnazlığı ile asıldan dışa çıkıyor yani bilindik kıvırıyor.

pelin çift ısrarla kaldırılma gerekçesine dayalı imalar yapsa da bardakçı da ısrarla ingiliz tedirginliğinden bahsediyor.

lise inkilap tarihinde hilafetin kaldırılma sebebi olarak laiklik gösterilir ve herkes böyle öğrenmiştir.

ancak hilafet 3 mart 1922 de kaldırılırken, laiklik anayasaya 1937 girdi.

şimdiye kadar lise inkilap tarihi derslerinde yalan öğrenmişiz.

yani hilafet laiklik ilkesi doğrultusunda değil, zamanın devlet adamlarının ideolojisine göre kaldırılmış.

bence saygısızlık değil bardakçının garp kurnazlığı...
    -1 ... kifayetsiz kelimeler
  2. 53.
    hahahahaaa... pelin kezbanı anlamaya çalışıyorum şimdi demiş ya * senin bilgin ne kızım? bakın kültürü sormadım. kültür böyle insanlarda asla oluşmaz. kimin kayığındaysalar onun türküsünü söylerler. bunun diğer eşi de cansu canan kezbanı. lan bir konu konuşacaksanız en azından ön hazırlık yapın be.

murat bardakçı'yı eskiden sever, takip ederdim. lakin iyi olmuş. yanladığı cahillerin ne olduğunu umarım görür.

gelelim ingiltere mevzusuna... adamlar 1969'da zaten resmen açıkladılar. biz hilafeti destekledik, şu şu çalışmaları yaptık dediler. açık istihbarat yani. daha neyin tatavasını yapıyorlar?

ayrıca şunun bilinmesinde derin faydalar vardır; türkiye'deki tarikat ve cemaatlerin hem kurucusu hem finansörü ingiltere'dir. bunu da şeyh nazım kıbrisi üzerinden açıkladılar.
    -1 ... power supply
  3. 52.
    pelincik şımayıyo mumuş ;

(bkz: hee tabi tabi çok)

(bkz: kendi diyen kendi olur)

(bkz: helalülelale helaelalülale seni duymuyorum)

(bkz: bikerem sen çok biliyon sanki de me)

(bkz: hıı çok biliyon sen tabi tabi hee)
    2 ... bir ihtimal daha var
  4. 51.
    murat bardakçı kendisini tarihçi sanan şaşırmış birinin tekidir. pelin böyle bir şey yapmışsa iyi yapmış.
    1 -7 ... sansyoklan
  5. 50.
    daha yeni izledim.
    bu mu lan skandal.

kadın ingiltere niye hilafeti desteklesin diye sormuş. bu durumu anlayamıyorum demiş.
    ne var bunda.

ulan insanları linç etmede üstünüze yok.
    yeni atasporumuz oldu linç etmek.
    5 -12 ... jimmy tudeski
  6. 49.
    murat bardakçı'yı da bitim kadar sevmem de, kadın malum güruha yaranacam diye yaşından büyük adama hıı, eee diye cevaplar verdi ayar oldum kendisine.
    1 ... fotokopimakinesi
  7. 48.
    Murat Bardakçı'ya olan saygımı arttırmış ve Pelin Çift'e olan saygımı azaltmıştır.
    1 -1 ... ataturkcu 20
  8. 47.
    siyasal erke yaranabilmek ve tepki çekmemek için, insanların kendi karakterinden nasıl ödün verdiğine güzel bir örnek.

murat bardakçı, belgeler ve arşivlerle bir şeyler anlatmaya çalışıyor. bu sırada hilafet eleştirisi getiriyor. bu kezo da, beyefendilerinden tepki almamak için; ''hıhı, eeee, yapmayın ya olur mu öyle şey'' gibi son derece saygısız bir üslupla adamın sözünü kesmeye çalışıyor. murat bardakçı gibi türkiye'nin en önemli tarihçilerinden birinin karşısına oturtulan tipe bakar mısınız? en azından biraz tarih bilgisi olan birisini oturtun o koltuğa. adam bu kezoyu insan yerine koyup programa çıkmış. karşısında ''olur mu öyle şey yaa'' gibi cümleler kuran tarih bilmez bir yalaka konuşuyor.

murat bardakçı'yı zaten severdim. ama saygı da duymaya başladım. gerçekten kaliteli bir insanmış. karşısındaki cahilin seviyesine inmedi. üslubunu hiç bozmadı.
    3 -1 ... agnosticus
  9. 46.
    O gece programı başından sonuna seyrettim. Pelin çiftin program boyunca sergilediği tavırlara Sinir olmadım desem yalan olur. Sırf Murat beyin hatırı için. Zira kendisini baya özlemişiz. Herşeye rağmen üstesinden gelir bardakçı. Adam belgesiz konuşmam diyor. Daha ötesi yok. Kimleri bozum etmedi ki?
    2 ... gazeloglu
  10. 45.
    harbiden de murat bardakçı çok sabırlı bir adammış, dedirten durum. tarihçilerle profesörlerle takışmayı öğretmişler bunlara. kuran yorumu falan yapılacağı zaman, ama konsepte uygun olduğu için hayran hayran dinliyolar.

tam yalaka bunların hepsi.
    2 ... paganviodio