bugün

peder'in açtığı başlıklara aşırı tepki göstererek duraklamasına sebep olan zihniyettir.

bu davranışın sözlüğe bir katkısı olmamıştır.
hoşuna gitmeyen her fikri susturan, daha doğrusu susturmaya çalışan, susturduğunu sanan zihniyetle aynı zihniyettir.
iki arada bir derede kalan zihniyettir.
küstüm oynamıyorum....
peder'e böyle tepki gösteren zihniyet, ssg sözlüğe üye olsa ne yapar, diye beni derin hüzünlere boğmuştur.
neden ben, sen veya bir başka yazar değil de peder zickler susturulmuştur. önce bunu irdelemek lazımdır.
sol frameye bir bakıyorsun, (bkz: jazzdan anlamayan lavuk insan), (bkz: jazz varken cazır cozur rock dinleyen tip) diye başlıklar açılmış. kim açmış? peder zickler.
şimdi, hem ibrahim tatlıses hem caz dinliyorsam ne olacağım? aklıma ilk bu soru geldi. ben de denyo olacağım herhalde.
ayrıca dinlemeyen neden lavuktur.
böyle bir başlık açan değil peder zickler, zall bile olsa yadırganmalı ve susturulmalıdır. kimsenin kimseye lavuk deme hakkı yoktur. peder zicklerin susturulma nedeni de budur.
neden bu kadar koruma içgüdüsü yapılıyor dediğim başlıktır?
burada her yazarın eşit miktarda hakka sahip olduğu iddaa edildiğine göre, bu yazar arkadaşın (!) sol framede yarattığı durumun kimi çevrelerce neden bu kadar savunulduğudur.

kendime hakim olamadan bir de şunu belirtmeliyim. Bugün yazılanlar, üstüne yapılan eleştirel bakışlar ve bu kadar "üstüne gitmeyin yahu" mantığını ben burda bir kaç yazar için de sezmiştim. ama garip olan benim gibi fazlaca arka planda kalan, sözlükte bireysel tanışıklığı ve doğal olarak desteği olmayan bir yazar çıkıp bu başlıkalrı açsa ve eleştiri alsa bir allah'ın kulu da çıkıp savunmaz. hatta onu bırakın daha millet eleştiri girmeden ya entry silinir ya da özele ayarlar yağar.

burada kimse korunmaya muhtaç olmamalı. eleştiri alıyorsan ve eleştirileceği tepki alacğaı belli entryler yazıyorsan kişisel fikir savaşını da kişi kendi verebilecek düzeyde olmalı derim.ama kim anlar, kim dinler bunu bilemem.

Başka bir yerde yazar olmuş olmak, ordan ünün buraya taşınması gibi durumlar bu sözlükte neden olur.? o zaman ben de seceremi mi dökmeliyim birileri beni savunsun aman en ufak eleştirimde hemen başkalarına "aman efenimm yapmayın, ya bi sus yaaaaaadlı yazarımız şöyle şöyledir, burda şurda yazmaktadır" densin.

türkiye gerçeği bu biraz...
hayretler içindeyim...
neyse onca lafa da gerek yok...siz hancısınız ben yolcuyum nasılsa...o kadar belli ki artık.. * *
elleri kırılasıca zihniyettir. günümüzde tüm düşüncelere özgürlük tanınmasına çalışırken peder zickler'in susturulması insanlıkla bağdaştırılamaz. peder zickler kimdir, nedir, ne yapmıştır. bunlar tek tek sorgulanmalı, tartışılmalı. ama koskoca insanın internet bağlantısını kesip, ağzına tıkaç tıkamakla demokrasi olmaz. demokrasi çok seslilik, çok başlılıktır. peder zickler de o başlardan sadece ve sadece birisidir.
(bkz: kim zickler)
benazir butto'yu susturan zihniyetle paralellik gösteren zihniyettir.
(bkz: bir peder zickler kolay yetişmiyor) *
kimsenin s.kinde olmaması gereken zihniyettir.

bir sözlük yazarına karşı bu koruma içgüdüsü, bu anaçlık nerden geliyor ve en önemlisi adına neden bu tür bir başlık açılarak ateşli bir şekilde savunuluyor.

sözlük yazarlığını büyütmeyelim canlar.
(bkz: ooo jesus) bir pederi susturmak mı?
güncel Önemli Başlıklar