1. .
  isminden anlaşılacağı gibi pedalına basarak açılabilen çöp kovasıdır... yeni icatlarla(ki bir çöp kovasına pedal koyulmakla onu icat kategorisine sokan zat-ımı kutluyorum) gençlerimizin her geçen gün spordan uzaklaştırıldığı doğrudur, fakat bu gelinebilecek ne yazık ki en üzücü noktadır.uzaktan çöpe ellerindeki kağıdı buruşturup atamayan gençler dolayısıyla basketbolumuzun yerinde saymakta, yeni yıldızlar gelişememektedir.

  (bkz: yok artık lebron james)* *
  1 ... sew7
 2. .
  yıllardır kullandığım fakat hiçbir faydasını göremediğim, hatta sokakta rezil olmama sebep olmuş çöp kovasıdır. okulda şurda burda kullanıldığı için alışmak zorundaydık, ne yapalım.

  bir kere, pedala bastığınızda kapak tam kalkmaz. ya elinizle tekrardan dürtüklemeniz gerekir; bunu yapmak için de bir elinizde çöple eğilip diğer elinizle kapağı kaldırmanız gerekir. bu sırada bir ayağınız da pedaldadır, oluşan görüntünün ne kadar aptalca olduğunu tahmin edebilirsiniz. utanırdım bunlara çöp atmaya. çöpü atmak için eğilmeniz gerekecektir her halükarda, güya eğilmeyelim diye pedal yapmışlar; ama eğilmeden kâğıt vb. şeyler attığınızda uçup gidebiliyor. mümkün mertebe elinizi o aradan sokup adam gibi atın. ha bazıları var ki süper açar kapağını, gerile gerile. ama yine de diyoruz ya işte, eğilmek gerek; boşuna pedal için para vermeyin bir de. *
  ... der meister