1. 1.
    tv den nefret etmenin sebebidir, tek kelime ile. ailemizle oturup dizi keyfi bile yapamaz olduk, herşey meydanda artık. gizli saklı denen birşey kalmadı. ondokuz yaşındaki erkek kardeşim, ramazanda oruç tutmadığım zamanda, ped reklamı tv ye çıkar çıkmaz, abla sen neden oruç tutmuyon, he he? diye aptüş aptüş soru sormuştur, koskoca bene. ortamda bir adet annem, bir adet abim de mevcuttur ayrıca. allah aşkına çıkarmayın şu reklamları artık, başımızı öne eğdiriyorsunuz yahu! utanmak denen birşey var yani.
    edit: başlık nasıl başıma kaldı?!
    12 -13 ... ucaolimbera
  2. 2.
    son çıkan reklamlar ile artık neden bahsettiklerini bile anlayamadığım reklam çeşitleridir.
    ... ip atlayan topal ari
  3. 3.
    (bkz: en kuru ped)
    (bkz: molped)
    ... bioboi
  4. 4.
    Konu ped reklamı olunca ilk akla adet dönemi geliyor. yazının devamında "bir adet annem bir adet abim" cümlesi ukuyunca bir an duraksadım ama korktuğum gibi çıkmayan yazıyı okumaya devam ettim sonuç itibari ile ped reklamı olsun, olacaksa da konu anlatımlı olsun. !!!
    ... bencan34
  5. 5.
    şu son çıkan daha doğrusu türkiye'ye yeni gelen hatta jingle'ılyla beraber akıllardan çıkmayan helen harper var ki, o reklamda oynayan kadının giydiği etekle ilgili milyon tane yorum duymuş olabilirim. amaç aslında biraz hedef kitlenin tamamen kadınlar olmasından çok erkeklere de hitap edebilmek gibi geliyor. zira sanırım erkeklerin genelde eşleri için vs aldıkları düşünülüyor. öyle bir bilinçaltı yaratmaya çalışıyorlar. sanırım gayet de başarılılar.
    2 ... arthas menethil
  6. 6.
    özellikle molped reklamında insana bsg artık dedirtecek kadar en kuru ped molped diyen insanların bulunduğu reklamlardır.

edit: evet işim gücüm yoktu saydım. rojda demirer 5 kez, ebru akel 6 kez, hale caneroğlu ise 7 kez en kuru ped molped diyerek bsg dememi hak etmişlerdir.
    5 ... mevoy
  7. 7.
    utanılmaması gereken reklamlardır. ped reklamından, dolayısıyla reglinden utanan kadın; doğmamış çocuklarından utanıyordur. o kanla dışarı attığın şey, senin döllenmemiş yumurtan.. hiç doğmamış çocuğun.. tanrı'nın sana verdiği doğurganlık ve bereket.. senin hala genç olduğunun kanıtı.. şimdi hala utanıyor musun? bence şükretmelisin..
    12 -5 ... kumru sadakati
  8. 8.
    aslında bundan utananın yetiştirildiği ortam çok önemlidir. mesela ben van'dayken aile ortamında çok utanırdım. ama izmir'deyken hele bir kaç yıl buralarda kaldıysanız... aynı aile ortamı olsa bile gerçekten sorun etmiyorsunuz...
    3 ... mackenzie
  9. 9.
    (bkz: alternatif ped markaları)
    1 ... sute giren semsiye
  10. 10.
    pislikten başka bişey değil.yakında karılar çıkarıp göstericek.geçen senelerde şu meşhur''arkama baksana'2 cümlesinin de katılmasıya iğrençlikte tavan yapmıştır.
    2 -1 ... sensenibilsenseni