bugün

ahlakımızı bozan ped reklamlarının yasaklanması yönünde başlatmış olduğum kampanyadır. hadi bizi geçtim küçücük çocuklar izliyor o reklamları.
Şimdi birileri çıkıp doğru arabistana git diyecektir sana benden demesi.
Ped reklamları değil de, ped reklamlarında sürekli kendini kanıtlama ve kavga peşinde olan mantık yasaklansın bence.

Yani, bir kız regl oluyor diye niye dağları taşları karşısına alıyor? niye sürekli her haltı yaparım lan ben, neticede her ay ped takıyorum klişesinde bir oraya bir buraya zıplayıp sabah uyandığında sırt tutulması garantili pozlarla uyuyor?
senelerin ped reklamı izleyicisi olarak ben bunu anlamıyorum.

He illa bir şey yasaklanacaksa, peddden alınan saçma vergi yasaklansın.
Seni ahlaksızlığa itecek olan ped ise sorun belki de senin ahlaki yapındaki temelsizliktir. Biraz da böyle bak.
mükemmel önerme, reklamları izledikten sonra satın alma içgüdüsü ile erkek halimle niye regl olamıyorum diye tribe giriyorum (bkz: no more of sanitary napkin advertisement)

sıvıyı emen modelleri hep ilgimi çekmiştir sanki 5 bira içsem bile koltuktan kalkıp tuvalete gitmeye gerek yok altıma işeyebilirim havası yaratıyor. düşünsene 5. birayı açmışsın ve hala tuvalete gitmemişsin ve herhangi bir ıslaklık yok.
Ped reklamları değil, her ped reklamında kamerayı açık renk ve dar pantolon/şort giymiş kadının götüne sokmak yasaklansın.

Pedin nerede kullanıldığını hepimiz biliyoruz ve hiçbirimiz regl dönemimizde beyaz taytımızı giyip etrafta hoplayıp zıplamıyoruz "bakın reglim ama her boku da yiyebiliyorum" diye bağırarak.

Bin yıldır aynı klişe.
yemek saatlerinde rica edeyim. diğer zamanlarda ne yaparlarsa yapsınlar. imgelem gücümüz biz rahatsız ediyor da.
Şimdi firma sahipleri ve Reklamcılar düşünsün. Bunu da feministlere bağlayacak geri zekalı gelmeden ben kaçayım.
Ped reklamı çıktığında başka kanala geçilebilir.
evet yasaklansın sanki ben regl oluyorum banane kadın pedinden.
yanıltıcı ve abartı reklam yapmaktan iyi bir ceza yazılması gerekiyor. abi reklamda peşin satış yapmış esnaf gibi gülüp beyaz pantolonla kanguru gibi sıçrayan dertsiz tasasız kızlar var.

gerçekte çeki yazılacak habire veresiye vermiş esnaf gibi gezen kızlar ellerinde sıcak su torbası ağrıdan kıvranan elinde cikolata felan mutsuz sinirli gergin kızlar.
ataerkil zihniyetin, kadınların hayatlarına ve kadınları ilgilendiren şeylere burnunu sokmaması için ne yapmak gerekiyor acaba?

ped reklamları desteklensin ve çocuklar da bu konularda bilgilendirilsin.

eleştirilmesi gereken kısım, ped reklamlarında kızların ve kadınların olmadıkları biri gibi olağan dışı bir formda gösterilmesidir.

pardon! molpediniz var mı? diye sorular soran kızların olduğu reklamlar çok iyiydi mesela.