bugün

-buyrun. nasıl yardımcı olabilirim?
-ehem, şeyyy, ıııı. mouse pad var mı acaba?
günümüzde sorun olmayan durum.
utanılacak bir şey değil ki neden utanalım. kimsenin gözüne de sokmak gerekmiyor ama utanmıyorum da. ihtiyaçtan alıyoruz keyiften değil.
bunun "ped verirken utanmak" olayına denk gelmiştim bir defasında. datça'da palamutbükü'nde marketin birinden almak durumunda kaldık. gazeteye sarıp öyle poşetin içine koydular.
enteresan işler.
ilk defa suya kendisi düşen olta görüyorum.
evet bayanlar yani neden mesela?
o halt olmasa sanki olacaktınız da diyesim geldi.
Arkadaşım niye utanıyorsunuz anlamadım bunun bir ihtiyaç olduğunu kabullenin artık.
gey işidir delikanli adam cikartir pedi masaya vurur utanmak neden ?
yetiştirilirken olan ayıpçılık anlayışı ve toplumun cinsellik konusundaki baskılayıcı tavrının sonucudur. kadınlar için herhangi bir giysi almak kadar normal bir durum iken oluşan bakışlar kadınları utandırıyor.
torbacıdan esrar alırken utanmak.
Sanki sizi leylekler getirdi mk ne uzaylı görmüş gibi bakıyonuz ki.
Prezervatif alırken utanmak kadar değildir.
gece si normali ayrı alırken oluşan durum. kasiyer erkekse tabi.
tipik bir ergen davranışıdır.. büyüyünce geçiyor çok şey yapmayın beybisi.
Çok utanıyorsanız, kasada "babam için alıyorum" diye belirtebilirsiniz.
daha 13 yaşında falanım ilkkez annem ped almaya yolladı beni hep kendi alırdı normalde. Erkek kasiyere denk gelmiştim gerçi o da gay gibi bişeydi çok utanmıştım. Avmde falan değilde bakkaldan almak zorunda kalınca hala utanıyorum.
bunu kondom alirken utanmakla bir tutan adam kesinlikle yavsaktir, toplumun kamburudur. neden utanildigini bilmiyorum ama tahminimce genelde erkek kasiyer ya da bakkallarin erkek olmasi sebebiyle olabilir. o dayilar da garip garip bakarsa korkusu olabilir, bilmiyorum ama olmasi gercekten uzucu.
zaten her kadının regl dönemleri olduğu herkes tarafından bilinen bir durum. gidip milletin gözüne sokmam "heeyyyooo ben ped aldıımm" diye ama denk geliriz biriyle, kasiyer erkek olsun, ya da poşetten görünsün falan umrumda olmaz. bence insanlar prezervatif falan alırken de utanmamalı. satıldığına göre alıyor yani bunu birileri sonuç olarak.

Edit: ulan bizim iki gönül bir olursa samanlık seyran olur diye bi atasözümüz var. Anlamıyorum ya gerçekten anlamıyorum. Neden herkes herşeyden haberdarken yine de saklanmasını istiyor? yok ya allah belamı versin ki anlamıyorum.
Kadınlarda olduğuna inanmadığım durum, bunun fizyolojik bir döngü olduğunun ve herhangi bir rahatsızlığın ayıp olmadığının farkındayız.

Erkeklerde yaşanan durumdur diyebiliriz. Kanıtlarımla geldim size; bir gece dışarıdan gelen abimden istediğimde "kızım ne saçma saçma şeyler istiyosun?" Diye bir tepkiyle karşılaştığım zaman daha "abi bu fizyol..." derken telefonu kapattı ataerkilim. Sonra yine de kıyamayıp getirdi ama sarılmış bir siyah poşetle. Uyuşturucu istesem daha görünür şekilde getirirdi herhalde.

Hijyenden utanılmaz arkadaşlar.
az önce başıma gelen talihsiz durum. bu cinsiyetcilik ne zaman sona erecek merak ediyorum dogrusu.
Bir ablamiz markette "bayatsa geri getiririm hehehe" espirisi yapmıştı.
genellikle ilk birkaç sene olur. kadın cinselliği size hiç anlatılmamıştır ve lafı geçtiği anda hemen ayıp diye konu kapatılır çünkü. sizden birkaç yaş büyük çok yakın bir arkadaşınız varsa ondan rica edersiniz. anne markete çıkacaksa üstükapalı lafı geçer torbaya bir tane atar. ama neticesinde alışırsınız. her ay aynı illeti çeke çeke biyolojinize ve doğanın kanununa boyun eğersiniz bir noktadan sona yaşantınızın normal bir parçası haline gelir.

kadın değil kadını mense tabi kılan tabiat ana utansın.
Bakkalın onu siyah poşete koyması ayrı bir ironi amk ahaha sanki alkol alıyorlar.
Askerde kendim için almıştım, botun içine keçe niyetine koyunca terleme yapmıyor, çok rahat ettiriyor, erkek halimle alırken utanmamıştım,
Kadınların utanması daha saçma, öyle yaratılmışsınız, niye uyanıyorsunuz ki?
Asıl utanması gerekenler ped görünce aklına am gelen pezevenkler.
Ben utanmıyorum, utanılacak bir şey de değil zira. Ama bizim bu marketteki erkek kasiyerler pedi geçirirken biraz kasılıyorlar gibime geldi. O yüzden kadın kasiyer varsa alıyorum, yoksa eğer diğer markete. Böyle de tatlış bir insanım işte.