bugün

görsel
Ofis böyle...
görsel
Bi'de böyle.
kitabın sayfalarına not almayı önemli yerlerin altını çizmeyi seven tiptir. kitap kokusu sever.
parmakların sayfalara değecek, o hissi hissedeceksin.
işini bilen tiptir. keko gibi pdf indirip okumayan tiplerden değildir. yüreklidir ne istediğini bilir.
kim enayilik yapıyor kanka bir tane e kitap okuma cihazı olmuş 1000 tl o paraya 200 tane kitap alınır zaten o kadar kitabı okumaya da ömür yetmez.
(bkz: kobo)yu bilmez.

PDF drive i bilmez.

Kağıt basılı kitabı her zaman her yerde bulamazsın ama e-kitap arşivleri 7/24 elinin altındadır.

Gerçi PDF formatında e-kitap okunmaz. E-kitap formatlarına çevireceksin o PDFleri.

incecik e-kitabı her yerde her zaman taşıyabilirsiniz.
"pdf varken kitap satın alan tip:" bence öncellikle bir küçümseme mevcuttur bu yargıda.
Neden?
-Belki adamin interneti yoktur, bilgisayarı yoktur vb.
-Belki adam PDF sevmiyordur; mesela ben bazen kağıt israfı olmasın, ağaçlar kesilmesin diye PDF okurum.
-Belki kitapların kokusunu, altını çizmeyi, gözünün önünde kitap bulundurmayı sever.
-
-
-
emeğe saygı diyelim. hem göz ve ruh sağlığı açısından ekrandan okumak zararlı.
Tusa calismiyordur. Hatta kpss veya yks de calismiyordur. Muhtemelen okuma kitabi almistir.
epub ya da mobi varken PDF kullanmak, insanın bile isteye gözlerini kaybetmeye talip olmasıdır.
24 saat bilgisayarla haşir neşir olan bir nesil değildik. ilk bilgisayarımı üniversite ikinci sınıfta aldım. O zaman da pdf diye bir şey yoktu. Word den ödev yazardık yazının bir tarafını düzeltsek diğer tarafı kayardı. ingilizce, bilgisayar kursu için tonlarca para vermek zorunda kalırdık. Zor günlerdi...şimdi öyle mi ? Youtube denilen bir hazine var. Gönüllü öğretmenler. Herşey elimizin altında. Ne kadar şanslı bir nesil. Bende ucundan yakaladım diye çok seviniyorum. Pdf ile çalışıyorum, binlerce pdf kitabım var ama gözümü çok yoruyor ve düşünmeme engel oluyor. Bu bilimsel olarak kanıtlanmış. Elimizle yazarak yaratıcılığımız artıyormuş. Kitabı alacaksın şöyle eline , sağını solunu kavrayacaksın, kenarına mim koyarak ilerleyecek ara ara geri dönüşler yapacaksın. Not tutacaksın. Zevkine varacaksın. Pdf o zevki vermiyor ama çok zaman kazandırıyor, hakkını yemeyim şimdi.
kağıt karalamak gibisi yoktur.