bugün

(bkz: finaller)
her sabah'in aynisi.

"sabah namaz-i"
pazar günlerinde bile çalışmak zorunda olanların mecbur olduğu şeydir. misal ben..
Biyolojik saat.
Tamamen mallık..
görsel
budur. sevdiğimden değil la, biraz vakit geçsin diye.
Sabah sınavın olması.
tatil gününün çabucak bitmesini engellemek. küçük hesapların insanıyız işte...
kahvaltıdır. 6 gün soğuk simit, poğaça, börek bilmem ne yiyip evdeki demlenen çayın yarısı kadar tadı olmayan çay içince pazar sabahları erkenden uyanıyorsunuz kahvaltı sevinci ile.
Diş ağrısıdır tan yeri ağarırken nükseder ve uykunuzdan olmak surada dursun yataga sığamazsınız.
(bkz: sabah sporu)
alışkanlıktan öte bir şey yok. 6 gün erken kalk, pazar yat zıbar ı bünye kabul etmiyor, kalk kalk kalk diyor.
bel ağrısı.
akşam dolorex içtiğim halde.
uzun süre yatırmaz bu ağrı adamı.
biyolojik saat güzel bi tanım olur buna. sabah 6-6.30 nedir ya!
Allam pazarcilar toplanmis. 6 gun erken kakkip nasil 7. Gun uyuemrsunuz anlamiyorum
görsel

Pijama üzerine elbiselerimizi giyip bebek konuşturuyoruz. Daha geçerli bir sebep olamaz.
Noel arifesidir.

Bugün kutsal bir gün.
yapılması gereken bolca işin olması.
Günü uyuyarak çarçur etmek yerine son güneşli havaların tadını çıkarmak? (istanbul için konuşuyorum)
Mesaj atmış mıdır diye bakmak için erken kalkmak
Ailenin ev ziyaretine gelmesi olabilir,ev mahsene dönmüş buram buram sigara ve keskin bir alkol kokusu.. daha geçerli bir sebep göremiyorum.
Misal çalışmak.
Uçağı kaçırmamak.
Günü uyuyarak bitirmemek.

Tatil gününü verimli geçirebilmek.
geri zekalı kardeşim kulağımın dibinde beni bağırarak uyandırdı. allah'ın geri zekalısı televizyonda mı ne görmüş beni de öyle uyandırdı ulan şerefsiz bak yine sinirlendim.