bugün

iki yüzlülüktür. Pazardan giyinmek ayıp değildir. Hatta küresel dünyaya halkımızın ayakta kalmak için bulduğu çözümdür. Kapitalist düzen yanlılarının ve de onların oyunlarına düşenlerinin verdiği tepkidir de diyebiliriz. işinize gelirse...
pazasızlık sebebiyle mecbur kalma durumu.
çelişkilerle ilişkiye girmiş insandır. geçen sene fakir ama lüzumsuz bir kızla gidiyordum. çalışanlarımdan biri. neyse pazarın içinden geçiriyoruz bununla. ıyk şu pazardan giyinenleri hiç anlamıyorum demez mi? hoşuma gitti vallahi. nitekim bende giymem pazar malı. biraz daha yürüdükten sonra üstündeki tişörtün aynısını bir tezgahta gördük, o kadar ezildi, o kadar büzüldü ki süzül desem dahi süzülmedi. bir an kendimi sır kapısında gibi hissetmiştim, az önce dalga geçtiği insanlar şimdi onunla dalga geçer gibiydi. çok kınadım onu, baak gördün mü?! diye aşşağıladım. ertesi gün işten de attım. bu sene gördüm pazar da giysi satıyordu, naber diye sordum? 3 tanesi 5 milyon dedi. 5 tane alıp sonra geri bıraktım, tabii parasını avro olarak fazlasıyla ödemiştim.