bugün

Kalk git oyunu kullan.
Pazarınıza, kahvaltınıza başlayacağım.
Yazın Yaylada yapılanı çok severdim. Kalkılır gidilir patika yoldan, ekmek almağa. Ekmek, gazete, içecek, bazı ekstra kahvaltılıklar alınır. Bu arada sofra hazırlanır evde sufaya, evin yoluna bir girersin, yumurta kokuyor, tam zamanında gelmişiz. Kaynanamız sevecek.

Peynirler reçeller söğüşler, bir köşede mangal da yakılmış, ne diye? Sucuk atılacak üstüne.

Mükellef bir sofrada pazar kahvaltısı değildi hoşuma giden, rahmetli babaannem, rahmetli amcam da olurdu masada.
Yaylada akşam yakılan mangalların, sabah yapılan kahvaltıların, közlenmiş mısırların pek tadı yok artık.

Sevgili ağabeyim ile ben. Yayladaki Evin son uzun ince yolunda, mutfak kısmı görünüyor. Eskiden tam üstümüzde çok güzel bir erik ağacı vardı, kurudu sonra maalesef. Onu ben çok severdim.

https://i.hizliresim.com/pqe3t0r.jpg
yapmıyor musunuz ya?

yılda 1-2 kere denk gelirse maaile yapma fırsatım olabiliyor. geçen şirince'den geldim, nasıl uykusuzum, sabah indim zaten, 5 gün boyunca 5 varil içmişim, lakin biliyorum ki bir daha allah bilir ne zaman yapabiliriz pazar kahvaltısı?

masusçuktan dedim kahvaltı hazırlayalım çok açım. gerçi açtım doğru hiçbir şey yememiştim neredeyse tüm hafta, ama mevzu mideme yemek girmesi değil, o sofrada olmak, babamın 100 defa sorduğu soruları tekrar cevaplamak.

gün gelirdi, içime batardı. biliyorum kendimi.
Umarım annem herkesi çağırmamışlar diye düşünüyorum. Şuan kaos istemiyorum..
Bir pazar kahvaltısı klasiği büyük aile kahvaltısı..
Annemin yine çekirdek ailemiz yerine büyük aile olarak yapmak istemesi üzerine bizim eve canım kardeşimin ailesi ve aile büyüklerini çağırdığını söylemesi ile yine gerildik efendim.
Çünkü biz basit kahvaltı ile geçiştiremiyoruz maalesef. Hazırlıklar hazırlıklar... Ağlıcam şimdi ama ya..
Yarın yapacağımız olandır.

Ufaklıklar için pankek zart zurt

Bize ayıptır demesi kavurmalı yumurtalar, börekler pideler.
Öğlene kadar kalkmam sofradan.
Oh mis.
görsel
Bugün ramazan öncesi son kahvaltı için babannemde toplandık. Ekmekleri Kendisi yapmış... Yoğun bir gün öncesi güzel bir kahvaltı oldu. *