1. 1.
  Herhangi bir kursa giden kardeşinizin dışında, aile bireyleriyle, bekar dayı ve amcalarla birlikte yapılan kahvaltı. Genelde öğle saatlerine denk düştüğü halde kahvaltı statüsünü sucuklu yumurta ile kazanır. Pazar kahvaltılarının olmazsa olmazıdır sucuklu yumurta. Sucuklu yumurta yenmeden başlanılan bir pazar düşünülemez. Düşünüldüğü takdirde o günün kötü geçeceği düşüncesi tüm ülke sathında kabul görmüş bir inanıştır. Bir çok batıl inanışın yanında kendisini kabul ettirebilecek belkide tek inanıştır.
  Her ne kadar pazar günleri sucuklu yumurta yense bile hiçbir zaman - tek yaşamıyor ve bırak sucuklu yumurta yemeği sucuğun kokusuna dahi dayanamayan kız arkadaşınız yoksa - tadımlıktan öte gidemez. Üst satırlarda da belirttiğim gibi(bak seeen) ailenin yanında bekar dayı, amca, karısını - avradını - namusunu her nedeniyorsa işte memleketine göndermiş dayı, amca, enişte( bu şimdi aklıma geldi) de kahvaltıda olduğu için bir iki çatal kapabilirsen şanslısın.
  Hasılı sucuklu yumurta yapılması olasılığı neredeyse %100 olan bir pazar kahvaltısında doyasıya, tıka basa sucuklu yumurta yiyemiyeceğin tek kahvatıda pazar kahvaltısıdır.
  12 -1 ... der ve uzaklasir genc adam
 2. 2.
  öğleden sonra saat 4 e kadar yapılabilen kahvaltı modelidir.
  geç uyanılan bir günde saat 12 civarında tekrar taze ekmek çıkaran fırından alınan ekmekler eşliğinde yağlı ballı, kızartmalı yumurtalı, ağızlara layık bir pazar kahvaltısı ve ardından boğaza inip sahilde yapılacak küçük bir yürüyüş(koşmak veya basket oynamak da olabilir) ve eve gelip alınacak duşa müteakip yenilen güzel bir akşam yemeğinin ardından şöyle güzel bir film izlemek yeni başlayacak olan haftaya yapılacak en güzel hazırlıklardan biridir.
  ama pazar kahvaltısı olmazsa bunların hiçbir anlamı kalmaz.
  6 -2 ... kukaraca
 3. 3.
  envai çeşit kahvaltı malzemesine uyanmanın harikalığını yaşamak.
  2 ... hattaratamahatta
 4. 4.
  saati itibariyle sulu yemekler yenebilen tek kahvaltıdır.
  4 ... crazyever
 5. 5.
  dolabın tam takır kuru bakır olduğu zamanlar kıymeti olmayan kahve altı olmak yerine kahveden ibaret olan sabah öğünüdür.
  3 ... simardi kilitlendi dondu kaldi
 6. 6.
  kahvaltının kralının yaşandığı gündür.
  5 ... fayaka
 7. 7.
  yemek yemek üzerine ne düşünürsünüz bilmem ama
  kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı*
  2 ... her ayin elemani
 8. 8.
  genelde bütün aile halkının bir arada olduğu, bazen misafirleirmizin şereflendirgi, genelde işe geç kalma korkusu olmayan, ayrı bir rahatlıkla yapılan kahvaltıdır.
  1 ... kuru fasulye
 9. 9.
  stresli gecen bir haftanın en güzel aktivitesidir. gazetesizi düşünülemez.
  1 ... ryu
 10. 10.
  pazar günlerinin, bu kadar çok sevilmesinin nedenidir belkide.
  1 ... dancing in the moonlight