bugün

hafta boyu çalışanların sabırsızlıkla beklediği andır. dünyalara bedeldir istediğiniz saatte uyanıp, uzunca kahvaltı yapmak.
okulu olanlar için o kadar da keyifli değildir. onlar için cumartesi günü kahvaltı keyfi daha önde gelir çünkü pazartesi'ye yapması gereken ödevleri düşünmesi için çok zamanı vardır.
sadece çayla geçiştirme ihtimali olan keyiftir.
(bkz: çaydan bile keyif almak)
(bkz: brunch)
cumartesileri çalışmayanların haftada iki kere taddığı zevktir. hiç bir seye değişilmez.
cumartesi günleri de yapılabilecek keyiftir. masada ne olursa olsun, ama karşınızda sevdiceğiniz olursa tadından yenmeyecek en keyifli kahvaltıdır.
genelde ailelerin birlikte kahvaltı yapabildiği tek gündür. okadar keyiflidir ki bir bakmışsınız saat öğleyi geçmiştir.
"her bitmeye yaklaşan şeyin son demlerinin güzel sona ermesi; ardından başlayacak olanı iyi kılar" lafına mütabıken, pazar günlerine ayrı bir özen gösterme taraftarıyım.

öğlene kadar elimde kahve fincanı ile gezer, öğleden sonra güzel bir kahvaltı ile günümü şenlendiririm.

budur ritüelim; ağır ağır, keyüf keyüf.
iyi pazarlar efendim herkese.

dipnot: lafı uydurdum.
haftanın dikkat çekenleri: salı günü yüksel de yürürken düşen kız
haftanın şarkısı: rashit - dinazor taşağı
harika bir keyiftir. sucuklu yumurtanın buram buram kokusu taa odana kadar gelir ve uyanmana sebep olur. evin küçüğü bakkaldan taze ekmekleri almıştır, bir an önce kalkıp elini yüzünü yıkarsın ve oturursun sofraya. çaydan bir yudum çeker, ekmekten biraz koparırsın yumulursun sahanda sucuklu yumurtaya.
Sucuklu yumurta,peynir,zeytin,reçel eşliğinde midemiz ziyafet çekmiştir en son çay eşliğinde alınan 3-4 gazete ( spor gazeteleri ağırlıkta) okunmuştur.