bugün

sabah namazı.
Namaz için kalktık.
Erken yatmak. Erken yatan erken kalkar.
Yatmamak da bir sebep.
pazar kahvaltısı. 6 gün boyunca kuru gıdalar ile bozuk çay ile şirkette kahvaltı edince pazar sabahları böyle alice ( erkek olanı işte ali diyelim ) harikalar diyarında gibi kalkıyorsun yataktan.
Alışkanlık.Bugün okul yok ama 06.30 odaklı zihnim uyumuyor.
Anne kişisinin konuğunuz olması.
Erken uyanıyor sultanım. Gözleri kalpli gülümseyen emoji.

- zeytin, bir iki lokma bişeyler atıştırayım da, ilaçlarımı alayım yavrum. Dedi.
Ben de dedim ki:
- niye iki lokma aaa gözümün çiçeği, şöyle kallavi kahvaltı yapalım.
O da şey dedi:
- daha uyursun sen, erken be çocuuum.
Ben de dedim ki:
- senle kahvaltı etmek daha çekici kraliçemmm!

Güldü, deli dedi, beni öptü, ben de onu.
iyi ki geldin be anneee!
Erken kalktım işime, şeker kattım aşıma...
Uyanmak.
iş, iş , iş ,iş iş de iş, iş de iş....
uc ay sonra bu sabah spora gidicem. cok kalp:)
hiçbir sebep yok.

yatın zıbarın!
öyle bi sebep olamaz...
benim tam tersine geç kalkmak için bir sebebim var. dinlenmek ve keyif yapmak için geç kalkıyorum. geç dediysem de 10'da falan kalkıyorum.
kendiliğimden uyandım, saat sekiz bile olmamıştı...offffff...
Pencereyi açıp kuş seslerini içeri sokarken onlara eşlik etsin diye de güzel bir müzik açmak.

Kahvaltı hazırlamak, sonra gün kadar usul bir şekilde işlerini halletmeye başlamak.

Bugün hava çok güzel. insanın aşık olası geliyor ❤️
tatile gidecek olmak tabi ki. başlasın 2 haftalık termal ve yüzme havuzlu tatil.
pazarın keyini tam olarak yaşamak için. eşek gibin yaatarsan akşama doğru kalkarsın. bir bakarsın ki pazar bitmiş.
Uyanıp geri yatmaktır. Aksi bünyenize zarardır. Uyku sevgidir. Tanrı sevmemizi emrediyor.
Bir değil tam iki sebep var. Biri altı biri beş yaşında.
yurttaysanız çamaşır atmak için erkenden kalkmanız gerekir yoksa elinizde sele ile bir kuyrukta kaç saat beklersiniz ben bilmem artık.
gezmek. bir de mümkünse temiz hafif serin hava ve kuş cıvıltılarını erken saatte duymak hayatı sevdiriyor.
Günü daha verimli geçirebilmek?