bugün

ödev yaparken ya da evde otururken ya da gidicek bir yeriniz olmadığında, evde kalmak zorunda olduğunuzda yapılacak en zevkli işin sözlüğe girmek olduğu kanaatine varırsanız yapıcağınız iş.
bugün de yaptığım şey.ne işim var aslında evde,çayırda çimende yuvarlanmak,kızlarla gezmek varken...
kanaatimce asosyallik başlangıcıdır.arkadaşlarla buluşmak,sinemaya gitmek,varsa sevgiliyle vakit geçirmek alternatifleridir.**
bazı entry leri okuduktan sonra ulan güzelim pazarın içine ediyorum diye düşünmeme neden olan olay.
binlerce magandanın sokaklarda başıboş salındığı bu tatil gününde evde oturmayı tercih edenlerin yapmasının kuvvetle muhtemel olduğu fiil.
(bkz: sözlükte yaşayan yazarlar)
(bkz: pazara kadar değil mezara kadar)
(bkz: pazar günü seni sözlükte göremedim john)
haftanın en sinir gününde yapacak başka bi iş bulamama durumundan kaynaklanan, elalemin bu güzelim havada sokakta sürttüğü düşünülürse azda olsa acınası duran eylem.
herkes dışarı çıkmış gezip dolaşırken, siz ders çalışmanızın gereği olan vicdan azabıyla evinize tıkılırsınız ve ardından bir mola misali sözlüğe bakayım deyip takılır kalırsınız. işte bu durumun getirisidir pazar günü sözlükte olmak. *
yalnızlık alameti.
pazartesi sendromunun dışa vurumudur. çıkıp gezmek bile gelmez insanın içinden.
ders çalışırken verdiğiniz arayı değerlendirmek için girilir fakat 20 dakikalık arayı 1 saate çıkarmaya yarar .
bir tarafının üstüne sadece pazar günleri oturabilen bünyeler için harikulade şey. hem iki yorum okuyup hem de kendini ifade edebilmek, hem de istediğin gibi, e daha ne olsun.
bazı bünyeler için rahat olmak demektir.zira şu an çok güzel bir havanın olduğu, insanların %90 ının sokaklarda gezdiği, neredeyse her sokakta 6-12 yaş grubu çocukların top koşturduğu, trafiğin alabildiğine tıkandığı bir günde yapılabilecek en mantıklı iştir.şimdi çayımdan son yudumumu alıyorum ve çok gürültü geldiği için kalkıp camı kapatıyorum.*
çalışmanız gerekirken hasta olduğunuz için işten izin almanız durumunda yapacağınız şeydir. hastasınızdır, hava almaya ihtiyacınız vardır ama iş yerinden arkadaşlarınız tarafından bu güzel havada, ortamlarda görülmeniz güven sarsıcı olabilmektedir ya da ben paranoyağım.
dışarı çıkmak için bi nedeniniz yoksa en güzel şeydir.
yapıcak daha iyi birşeyi olmayan yazarın yaptığı eylem.
kasları önceki günün yorgunluğundan ötürü aşırı gergin olan, elleriyle bir bardağı dahi tutmakta zorlanan yazarların elzem vakit öldürme aktivitelerinden.

uyku daha güzel elbette,
nerde benim yatağım...