bugün

günü kaçırmaktır ve gece uyumakta zorluk çekileceğinden pazartesi sabahı yorgun argın işe gitmektir.
hareketli geçen cumartesi gecesi ve pazarın ilk saatlerinden sonra yapılması elzem olan ve mecbur kalınan davranıştır. güzelim pazar kahvaltısı kaçmıştır, daha da kötüsü pazar günü bu entrynin yazıldığı saatte uyanmaktır. *
cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi makina'nın sabaha kadar izlenmesi durumunda, yaşanması muhtemel olaydır.
bütün hafta çalışıp yorulan bir insanın en doğal hakkıdır.
(bkz: bırak uyusun)
sadece pazar günleri izin yapan birisi için ölümcül hatadır.
pazar günü gibi içler acısı ve iğrenç bir gunde yapılabilcek en iyi şeydir, hatta mümkünse pazar günü pas geçilip pazartesi günüde uyanılabilir. birde benim gibi tek tatil günü pazar olan kişinin olmazsa olmazıdır.
mezun olunca her pazar mütemadiyen yapacağım eylem.
öğrencilerin hayallerini süsleyen fakat neredeyse imkansız olan durumdur ve cumartesi günleri de çalışanların bir çoğunun gerçekleştirdiği eylemdir.
(bkz: dershanede öğlenci olmak)
genellikle yorgunluk veya yapılacak bir eylem olmadığında uygulanır
yapılcak bir şey olmadığında number one aktivitedir.
sürekli yapılması halinde hastalık haline gelir, bir de uyudukca uyuyası gelir insanın buna ilaveten pazartesi sendromu tetikleyicisidir.
Sürekli hayalleri kurulan ama bir türlü gerçekleştirilemeyip insanın içinde ukde olarak kalan olay.

(bkz: pazar günü çalışmak)
tüm haftanın yorgunlugunu attıran eylemdir. telefonu da kapattın mıydı osura ossura keyfini çıkarabilirsin.
bunun bir de akşam sekize kadar olanı var, uyku uykuyu çekiyor sanırım.*
dadından yinmez bir durumdur.
gece 03:00 sularına kadar uyuyamayıp, pazartesi sendromunu doyasıya yaşayan gariban eylemi.
her allah ın günü saat 2'de kalkan birey için çok normal olan eylemdir.
(bkz: ikinci öğretim)
gerçekleşmesi çok normal bir eylemdir...
2.öğretim öğrencinin tadamadığı zevk.
hayatın güzelliklerindendir.
her insanın yaşayamayacağı, parayla satın alınamayacak insan ihtiyacıdır.lükstür.
hava güzelse zamanı boşa harcamaktır.
bir pazar günü var ya işte, onun da yalan olmasıdır.
haftaya cuma karne aldıktan sonra cumartesi günüde gerçekleştireceğim eylem.