1. 1.
    trt'de başlıyormuş. bir osmanlı dizisi daha. tamam yapılsın güzel de türk tarihi osmanlı'dan mı ibaret ağalar. göktürkler, hunlar kadar geri gidecek ufkunuz yok da bari selçukluları, tuğrul bey'i, çağrı bey'i, alparslan'ı da anlatın. sultan baybars'ın dizisini çekin. oğuz yabgu devleti'ni gündeme getirin..
    16 -1 ... aklakara
  2. 2.
    bütün hikaye sarayda geçeceği için, düşük prodüksiyon ile halledilebilecek bir dizi.
    8 -3 ... neden hagi
  3. 3.
    (bkz: payitaht abdülhamid vs diriliş ertuğrul/#35458916)
    2 ... usualsuspects
  4. 4.
    payitaht abdülhamid
    8 ... orjinaldeli
  5. 5.
    payitaht abdülhamid
    23 -14 ... faytonfayt
  6. 6.
    tarihi ve tarihi dizileri pek sevmem.

ancak tarihi kisiliklerle ilgili bir dizi yapiliyorsa buna garip tepkiler vermek anlamsiz.hele bunu " elestiri " adı altında yapmak iki kere manasızdır.

muhtesem yuzyil dizisine verilen tepkiler ve bu diziye verilen tepkiler anlamsizdir.
    5 -2 ... hubel
  7. 7.
    Başlaması planlanan bir trt dizisi.

Burası değerlenir. Yerimi alayım, zamanı gelirse editlerim.

Edit: zamanı geldi ancak izlemediğim için yazacağım bir şey yok amk. Boşuna yer işgal ediyorum.
    5 ... golgebeyi
  8. 8.
    abdülhamid gibi bir dehanın dizisi olsun çoluğa çocuğa ulaşsın. biz kitaplardan öğreniyoruz kendisini zaten. günahıyla sevabıyla bizimdir. tabi dizide peygamberden daha temiz gösterilirse hiç şaşırmam.
    8 ... yok herif
  9. 9.
    izlemeye değmez

--- spoiler ---

14-15 karısı olan sürekli rom içen binlerce altını olan darbeyle indirilen,istanbulun tek yakasından hiç çıkamamış osmanlı badişahı döneminde 1,5 milyon km² vatan toprağı kaybedildi

--- spoiler ---
    14 -11 ... fikirlere kursun islemez
  10. 10.
    filintanın yokluğundan sonra ilaç gibi gelecek dizi.
    Merakla bekliyoruz.
    Şahsen filintanın devam etmesini daha çok isterdim.

Buralar değerlenir.

Edit: olmamış. Filinta nerde bu nerde.
    Bi tane mi role girebilmiş oyuncu olmaz.
    Filinta 'daki oyuncular oynamıyor yaşıyordu adeta.

Ben izlemiyorum, takipçilerine iyi seyirler.
    10 -4 ... merfulu