1. 1.
  pavlov amcanın üstlerinde uyguladığı bi sürü test sonunda şartlı refleks olayını açıkladığı hayvanlar. bu zeki zat, köpeklere leziz etlerini verirken zil çalmak gibi bi saçmalıkta bulunur, bi süre sonra yemeği vermeden zili çaldığında köpeklerin salyalar akıtarak beklediğini farkeder. buna da şartlı yada koşullu refleks der. biri bize çok leziz olduğunu bildiğimiz bi yemekten bahsederken tükürük salgımızın artması bu şekilde açıklanır.
  1 ... sour cherry
 2. 1.
  sagopa kajmer in romantizma albümünden bir şarkı.

  edit: tam adı pavlov un köpeği imiş. olsun şarkıda böyle geçiyor..

  deneyimin adı sago aç mı pavlov un köpekleri...
  2 ... kutupsal form
 3. 2.
  (bkz: seligman ın köpekleri)
  ... xiphoideus
 4. 3.
  artan et ve köpek masraflari yüzünden pavlovun bütcesinin aceyle yıkanmamiş beyaz carsaf gibi cart diye yirtilmasindan daha büyük delik acan ve pavlovun havlovlari sokağa birakmasi neticesinde heder olan köpeciklerdir.

  (bkz: tarim ve köy işleri bakanı uyuyor mu)
  3 ... mulayim
 5. 4.
  şartlı refleksin miti olan köpeklerdir.
  1 ... bedevix
 6. 5.
  - hocam cins mi kırma mı bunlar?
  - türk müsün?
  1 -1 ... david addison
 7. 6.
  "u14* sözlük yazarları ayar verme turnuvası"nda birincilik ödülünü alan ayar. söyleyecek lafı, verecek ayarı olmayan 14 üstü yazarlar da kullanır. sevimlidirler. yirim.

  *u14: under 14 [14 yaş altı]

  bir örneği;

  http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=4149268

  edit: lan bir kere de delikanlı olun, ayar yiyince silmeyin entrylerinizi... fenerli değil misiniz?
  1 -1 ... redwinemania
 8. 7.
  pavlov'un şartlı refleksi bulmasında büyük rol oynayan köpeklerdir.
  1 ... bambu
 9. 8.
  klasik koşullanma ya da tepkisel koşullanma deneylerinde kullanılan köpeklerdir. bu yüzden eğitim ve psikoloji bilimine katkıları pavlov'dan daha büyüktür bile diyebiliriz.
  ... godisnowhere
 10. 9.
  şartlı refleks olayında kullanılmış, aç mı aç zavallı köpeklerdir..pavlov şartlı refleks'i meydana getiren deneylerinde bu köpekleri kullanmıştır..önce zil çalan sonra da köpeklere yemek veren pavlov, bir süre sonra köpeklerin her zil çalışında yemek görmeseler bile ağızlarının sulandığını gözlemlemiştir..

  bu deney insanların da şartlı refleks ile rahatlıkla yönetilebileceğine canı gönülden inanmış komünist parti yetkililerince finase edilmiş ve hatta insanlar üzerinde denenmiştir. insanların mahsulleri elllrinden alınmış silolarda depolanmış ve dünya gıda pazarına hükmedilmiştir. insanlar aç bırakılmıştır.
  -1 ... kurremkarmerruk