bugün

görsel
insanı bu şekilde kahreden bir olaydır.
klasik ama olsun 'işçiler kardeş patronlar kalleş'.
çok fazla küfür yemiyeceksem eğer;
"patronlar olmasa açtınız ulan fakirler".
siz yine de öyle demeyin arkaaşlar..

onlar da insan sonuçta..
kaltağın gülüşüne, patronun- komutanın sözüne güven olmaz.
1.500 tl maaş ve hiç bir sosyal hak tanınmayan işçilere siz bu paralara nasıl geçiniyorsunuz ? sizi ekonomi bakanı yapmak lazım. fabrikayı size versem daha iyi yönetirsiniz. diye taşak geçmeye çalışan patronumdur. fakat kendi yalakalarına 9.000 tl maaş verebilen bir patrondur bu.

buradan kendisine şunun sözünü veriyorum. yavaş yavaş işçileri örgütlemeye başladım. sendikayı sokup götünden kan alacağım senin orospu çocuğu.

edit: patronuna oç dediği halde firmasında çalışmaya devam edenlere laf eden bazı göt kafalılar görüyorum aranızda. göt kafalı çünkü o işlerin öyle basıp gitmeyle olmadığını iyi bilmesi gerek. işsiz kalmaktan korktuğum için değil orada kalmam -ki onun için de olabilirdi.-. işçilerine hayvan muamelesi yapan patronlardan kaçtığın vakit, 1500 TL'ye geçinmeye çalışan o işçileri bu orospu çocuklarının eline bırakmış olursun. Belki insanlara biraz emek bilinci veririz de kendilerini biraz daha iyi savunabilirler, asıl güçlü olanın patron değil kendileri olduğunun farkına varabilirler diye öyle çekip gitmemen gerekir. Ama bunu anlamayacak kadar göt kafalı olanlarla da bizi eleştirir.
patronun parası da karısı kızı da işçisine helaldir. çünkü patron orospu çocuğudur.
Bir insana orospu çocuğu dedikten sonra hala onun yanında çalışmaya devam etmek..... insanların gurur kelimesinden anlayışları farklı tabii....