bugün

benim için saçmalamak demektir. ne güzel maaşlarda arttı. diyemem lan ben öle. adam babamın arkadaşı zaten. bana süper davranıyor. canımın içi o patronum benim. ama şu uykusuzluğun verdiği sarhoşluk ve tembellik hissiyle her an bir manyaklık yapma potansiyelimde mevcut.
patronun halay çekmeye başlamasına sebep olacak eylemdir.
Bireyin, Büzüğü yediği taktirde yapabileceği eylemdir.

(bkz: büzük)
Yeni bir iş bulup eski işyerindeki patronuna postayı koyan eleman tanesi de olabilir.
kimse kusura bakmasın biraz yürek ister.
Dikkatli olunması lazım eden rest.

(bkz: patrona eşine sokayım istifa ediyorum demek)
sosyalist isyanlarla yüreği yoğrulmuş şahısların proleteryanın ızdıraplı hayatına bakıp etkilenerek yapıcağı eylemsidir.
-patronnn !
-ne var ?
-bak hele bak gel bakıyım buraya ? heh gel.
-ne var lan ?
-benim yüreğimde devrimci isyanlar filizlendi, marx, engels ve leninin devrimci ışığı benim gönlümede doğdu ! sen burada bizi sömürüyorsun ve alın terimizden zengin oluyorsun ! proleter duruşumla senin işine sokayım ! istifa ediyorum !
-iyi ha siktir hadi !
-bak kovarsan bir daha gelmem ha ?
-siktir git ulan ! siktir gitttt !
Askere gitmeden önce patrona söylediğim şeyin benzeridir.

Egolu pezevenk. Vereceği üç kuruş tazminat onu da çek'e yazmıştı. Adam değilsin bile dedim, nasıl bozuldu nasıl. Tabi kimse bunları dile getiremeyince bozuldu totoş. Çokta tın, paramı da bankaya yatırttım alakamı da kestim ne hali varsa görsün godoş.
bende şu tazminatını nasıl yapsamda ödemesem diye düşünüyordum sağol istifan kabul edildi cevabı alınacak saçma eylem.
yaptığım eylem , hem de aynı cümlelerle.

öğrenciyim , temmuz ayının ortaslarında antepte arazide çalışıyordum , aynı zamanda düşük tansiyonum. patron "hadi iş yetişecek iş yetişecek" diye günde 50 defa telefonla taciz etmesinden ötürü öğlen günesinde bile çalışıyorduk. bir süre sonra başım döndü , gözüm karardı ve sol gözüm öyle karanlıkta kaldı. aradım patronu ; "senin de işinin de ağzının yayını da elindeki telefonu da sikerim o... çocuğu. ben tansiyon hastasıyım bile bile bu sıcakta araziye sürdün senin arazini sikeyim. bu gözüm bi geri gelmesin senin sıfatını sikecem" deyip yüzüne kapattım.

sonrasında hastaneye gittim kan çekmiş göz damarımdan ve büzüşmüş , göze kan gitmeyince de görme kaybı olmuş. bi serum verdilerdi geçtiydi ama ben beyin kanaması felan zannetmiştim.

sonrasında bindim uçağa bastım gittim memlekete.

amk ibnesi , halen sinirliyim...

edit : parasının amk millet , tirlyonlarınız olsa sağlık yerine gelmez , siktiri basın gidin sağlığınıza zarar veriyorsa.