bugün

antalya'ya gelip, patlıcan reçeli yemeden dönmeyin.
mide bulandıran herşeyle değiştiribilecek tatsız tat *
yapımında patlıcanların kirece bulandırılması söz konusu olan, yemeyip yanında yatılası reçel.
Patlıcanlara batırılan karanfillerin oluşturduğu eşsiz tat... Ne yazık ki ha deyince bulunmuyor. * *
kendi halinde bir patlıcanın bu kadar güzel bir tada bürünmesi şaşırtıcı ve de parmak ısırtıcıdır. tavsiye edilir. bir başka muhteşem reçel de portakal reçelidir.
(bkz: patlıcan recepli) *
çileğin,vişnenin,şeftalinin,kayısının suyu mu çıktı dedirtecek iğrençlikte bir hadise.patlıcan reçeli mi olur lan ?
patlıcandan reçel olması fikrinin mantıksız gelmesine rağmen eşsiz bir lezzete sahip olan yiyecek.
kesinlikle, bilinen diğer reçellerden daha lezzetli bir reçel.
çok lezzetli olduğu söylenen, bazılarımızın tatmaya cesaret edemediği reçel.
patlicandan yapilmayan recel.
o ne lan öyle .
önyargıların aksine muhteşem bir reçeldir. * *
duyduğum anda hadi canım yok artık dedirten reçel türü.patlıcan sevmeyen bünye bir de bunu tatlı olarak düşünemez herhalde hayır ben ikisini bir arada hayal bile edemiyorum ondan söylüyorum.
(bkz: anasının örekesi turşusu)
büyük marketlerin organik ürün raflarında kolaylıkla bulunurlar. *
patlıcandan böylesi lezzetli bir tatlı yapılacağına asla inanılamasa da çok ama çok lezzetlidir. kirece yatırılan küçük bostan patlıcanları ile yapılır. aynı şekilde pişirilen kabak tatlısından bile daha lezzetlidir. tabi ki akdeniz tatlısıdır.
bizim milletimizde turşunun ve reçelin türü çok geniştir. bu da onlardan biridir. açıkçası pek beğenmedim.
kirece yatırılarak acısı alınan, yendiğinde kestne şekerini andıran reçel çeşidir. ege yöresinden temin edilir.
küçük boy patlıcanlardan yapılan, antalya'ya özgü bir tat. değişik bir tat. olmadık zamanlarda olsa da yesek dedirtebilir.
patlıcanın ne kadar mucizevi bir sebze olduğunu kanıtlayan reçeldir. yedikten sonra ibret almayı unutmayın. hamsi reçelinden biraz daha az ibret var içinde. biraz da karanfil.
Antalya'dan geldi, ancak cesaret edip yiyemedim çok da merak ediyorum neye benziyor tat olarak. En kısa zamanda cesaret edip tadacağım ve editleyeceğim.

Bir reçel.
türk kadını patlıcandan reçel yapmayı nerden öğrendi, merak konusudur.
Annemin uydurduğunu sandığım reçel. Meğer bilinen bir şeymiş.

Nasıl yiyorsunuz lan onu?
iğrenç bir şey.
varligini yeni ogrendigim recel turu.umarim yemeden olurum.
güncel Önemli Başlıklar