bugün

karnıyarık, imambayıldı ve patlıcan nevi pek çok yemeği yiyemeyen yerse dudakları, damağı şişen insandır. patlıcan derse bile kızarıp, ağzı kaşınmaya başlayacaktır zavallının. çeken bilir.
turkcell ya da vodafone kullanıcısıdır.
Zor durumda kalan insandır, patlıcan yedikten sonra dili kaşınabilir. *
Patlıcan yedikten sonra sokağa çıkamaz, zira şöyle bir olaya karışabilir.

- Lan benim karıya mı yalanıp duruyorsun sen?
+Yok abi patlıcan yedim de bende alerji yap...
- Bak bak!! neyi ima ediyon lan sen ibne!
ender bir alerjiye sahiptir. şahsımdır.

dünyada tek alerjimdir kendisi. Zaten tadını da beğenmediğim için sıkıntı yok gerçi.
askerde sahip olduğum alerjidir. askerde her gün ye ye ye...bıktık.
türk yemeklerinin yarısına yakınının içinde patlıcan olduğundan işi biraz zordur.
Dilde ufak kızarıklıkların yanında kabarma ve damak derisinin yanmış gibi soyulması gibi alerjiler ile vuku buluyor.
ne yazık ki benim. böyle muhteşem bir şeyi, sebze diyemiyorum adına çünkü patlıcan muhteşem bir şey, yiyemiyorum. çok üzücü.
Benimdir.

Dilimi kaşındırıyor amk.

Kızartma içerisinde 1 tane yesem, saatlerce yalanıyorum, dilimi üst dişlerime sürtüp duruyorum.

Hayır birileri yanlış anlayacak dövecek bi gün amk.
Bence de üzülmelisin.
O patlıcanın kozlenip kırmızı biber turşusuyla ve kozlenmis domatesle efsane salatası var. Yerinde olsam ağlarım
Ayrıca kozledikten sonra tuz limon biber zeytinyağı rendelenmiş sarımsak koyup iyice ezilmiş hali ekmeğin gördüğü en güzel şeylerden biri olabilir.
Eşim. Dili kızarıp, şişiyor ya da yara oluyor.
Patlıcanın kabugunu tamamen soyup , tuzlu suda bekletip kızartarak yemegini yaparsaniz çok daha iyi olur.
(bkz: fafnir)

Patlıcan içerikli herhangi bir gıda mide boşalmasına sebep.