bugün

merak edilen ifadedir.

biliyorsunuz ki sakarya-hendek'te patlayan havai fişek fabrikası ile ilgili soruşturma başlatıldı ve bu iş için sakarya cumhuriyet başsavcısı ve o'nun emrinde tam 10 tane savcı görevlendirildi.

patlama ile ilgili başlayan soruşturmanın ilk saatlerinde fabrikanın mesul müdürü ve 2 ustabaşı gözaltına alındı.
bugün 1 kişi daha gözaltına alınmış.
ayrıca ilk gün gözaltına alınan 3 kişinin gözaltı süreleri uzatılmış...

yani soruşturma yürütülüyor.
ben de merak ettim, fabrika sahibi yaşar coşkun'un ifadesini aradım.

yaşar coşkun fabrika sahibi.
akp'li, aynı zamanda müsiad sakarya şube başkanı.
görsel

erdoğan'ı da bizzat tanıyan bir isim, hatta patlama sonrası bizzat erdoğan kendisini birkaç defa aradığını konuştuğunu söyledi.

hal böyle olunca fabrika sahibi yaşar coşkun hiçbir şekilde ifade falan vermemiş iyi mi?

düşünsene bir işyerin var, patlıyor, işçiler ölüyor.
ama hiçkimse senin ifadeni almıyor...

senin ifaden alınmıyor ama senin yanında çalışan 4 personel gözaltına alınıyor.

ilginç değil mi?
yoksa normal mi bu durum?

hadi adamın fabrikası patlamış, üzerine gitmemişler diyeceğim.
ama aynı adam patlamanın olduğu gece müsiad tarafından kendisi için verilen moral yemeğine katılıyor.
görsel

müsiad yemeğine katılab bir adam, kalkıp gidip bir yarım saat ayırıp ifade de verebilir değil mi?

yaşar coşkun'un neden ifadesi alınmadı hala?
bakın bu adam tutuklansın, gözaltına alınsın demiyorum.

ama patlayan fabrikanın sahibi bu adam.
ve hakkında ciddi ithamlar var.
neden bu adamın hala ifadesi alınmıyor???
bu ülkede zengin bir adamsan her suçu işleyebilirsin.
Lamı cimi yok bu patlamada mesul olan her kim varsa, emsali görülmemiş cezai müeyyide uygulanmalı.

Açık ve net evet.
Artık ifadeye bile çağırılmıyorlar tişikirlir AKP. Moğoltay Moğoltay diye zırvalayan bebe nerede yargı temizleniyor diyordu sabahtan akşama.

Evet temizleniyor yargı o kadar temizleniyor ki artık tertemiz oldu ortada kalmadı.

Evet menfaatçi sırtlan sürüsü çıkın konuşun hadi.
Ben hendekte yaşıyorum ve daha önceki patlamalarda da herhangi bir ifade durumu duymadım hatta para ile susturulan çalışanlar var.
Tanıdık insanlar bunlar gayet açık şekilde anlattılar durumu herkes biliyor.
Sadece akp'li olması bile bu insanların yaşadıklarından sonra bu adamın normal kalmasına büyük bir etken.
Akp kollar,akp göz yumar,akp parayı yer-yedirir...
"işçilerin o saatte, orada ne işleri varmış?" diye birisi sorarsa, hiç şaşırmam.
" bu işin fıtratında var " gibi bişidir.
güncel Önemli Başlıklar