1. 1.
    bu şekerin diğer şekerlerden en büyük, hatta tek özelliği ağza atıldığında "pat pat" sesleri eşliğinde patlaması, insanın ağzında şeker tadında havai fişekler patlatmasıdır.
    6 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    öncesinde var mıydı bilmiyorum ama 90 lı yıllarda çocuk olan hemen herkesin yemiş olduğunu düşündüğüm şeker. bir de bunun amatör yapılış şekilleri vardır. patlamada alınan tat aynı olmamakla beraber küçükken bunu helva ve kola ikilisiyle yapmışlığım vardır. bunun yanı sıra yeni çıkan mentos diyet kola ekürisi de, biraz abartılı olmakla birlikte, aynı işleve sahip gibi duruyor.
    3 ... yasak merve
  3. 3.
    (bkz: popping candy)
    (bkz: shoogy boom)
    1 ... headacheda
  4. 4.
    şeker ağza atıldıktan sonra,ağız hafiften açılırsa ya sesleri daha iyi duyduğumuz ya da havayla temas eden şekerin daha güzel patlaması* nedeniyle daha çok haz verir.
    2 ... headacheda
  5. 5.
    (bkz: pıt)
    2 ... lazio
  6. 6.
    hacibekir lokumu cesiti atom bombasi kivaminda olan seker.
    3 ... mulayim
  7. 7.
    dişlerimizin,dilimizin,damağımız ve boğazımızın kendi aralarında havai fişek gösterileri eşliğinde eğlence düzenlemelerine olanak sunan besin.
    2 ... leblebi tozunun hastasiydim
  8. 8.
    bütün paketı ağzına boca edip sonra ağzı açıp dınlemesı ultra zevklı olan cocuk büyük dinlemeden eğlendiren zıpır seker.
    1 ... myxomatosis
  9. 9.
    Piyasada bir sürü zararlı şey satılırken nedense kaldırılan şeker. Piyasada bulmak oldukça zor.
    edit: Myxomatosis e teşekkürler şok marketlerinde satılıyormuş. *
    2 ... fehimsiz ekmek
  10. 10.
    çocukluğumun en güzel hatırası o yawww. eskiden her bakkalda olurdu yok şimdi arıyorum senelerdir bulamıyorum bi ara bizim bakkal mümin amcaya bul da getir demiştim aradı taradı bulamadı hala da yok * ahhh ahhhh

(bkz: olsa da yesek)
    2 ... la douce