1. 1.
  pop corn olarak da bilinir. hışır hışır olan paketine ve yerken kaçınılmaz bi şekilde çıkan kart kurt sesine rağmen neden sinema salonlarının vazgeçilmezi olduğu merak konusu olan yiyecektir efendim kendisi. sinemada yemeyen yiyene daima kıl olur.
  6 -2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  yağsız ve tuzsuz yenildiğinde çok yavan bir tadı olan yiyecek.yemek niyetine de yenilebilir, oldukça doyurucudur.onsuz hayat düşünülemez.bayatladığında süngere benzer.
  2 ... crocus_cc
 3. 3.
  Amerika'nın mısırı vurması sonucu olusabilecek durum.. *
  4 -5 ... metalbros
 4. 4.
  öğrencilik yıllarında babanın yatırdıgı paranın ilk gün yerle yeksan edilmesi sonucu parasızlıgın dibine vurulan günlerden birinde grubun tek çalışan elemanı bizi sinemaya davet eder.teklifi 32 dişimizi gösterip minnettar bakışlar fırlatarak kabul ettik tabi. biz seansı beklerken bişeler atıştırıyoduk ki bizim başrol oyuncusu arkadasımız sinemaya yakın olan eve gidip çabucak dönmek için izin ister.

  arkadaş döner filme girilir.bide bakılır ki bizimki iki küçük karton çantaya *evde mısır patlatıp doldurmuş.

  -patlamış mısırsız film olmaz bizde de alacak para olmadıgına göre evden getirdim.
  diyerek sırıtır. önce yok mok dedik ama sonra dayanamayıp yedik. bi tanıdıga rastlayıp karizmayı çizicez diye bayagı bi gerilmiştik.
  işte bu yüzden bu hoş anıdan dolayıdır ki patlamış mısır demek bizim için o gün demek. kocaman tebessüm demek.
  3 -1 ... ovov
 5. 5.
  * cocuklugumdan itibaren her duydugumda bana dedikodu yu cagristiran yiyecek maddesidir. sanki her soylendiginde birisi bir baskasina "ya misira ne olmus oyle" demis de - digeri de ona cevap veriyormus hissi uyandirir * * *.
  1 ... nick gereksiz mi ne
 6. 6.
  yiyip yiyip doyulamayan en lezzetli hedelerdendir.

  yapılışı:

  efendim öncelikle temiz bir tencere buluyoruz arzu edenler tavada da yapabilirler daha sonra biraz yağ koyuyoruz sonra mısırlarımızı döküyoruz en son tuzunu da atıp ocağa koyuyoruz.patlamaya başladığında arada bir tencereyi kaldırıp sallayalım ki yanmasın mısırcıklar hepsi güzelce patlasınlar.

  cam kapaklı tencerede yapılırsa ilk patlayışları izlemek çok keyifli oluyor tavada yapanlar tavanın üzerine kati surette bir kapak bulmalılardır.aksi takdirde yağ olimpiyatlarına start verilir.
  ... sankigibibiraz
 7. 7.
  özellikle film izlerken yemesi çok daha eğlencelidir.. bir de patlatan kişi ilk kez mısır patlatmışsa ve mısır taneleri patlarken onları hayretle izliyorsa gözünüze dünyanın en sevimli ** yiyeceği olarak görünen şeydir..*
  ... narf
 8. 8.
  gidilen barlarda beleş olunca garsonları sinir edecek ölçüde yenilen şey.
  ... victoryau0248
 9. 9.
  sinemalarda sinir olunan yiyecektir, sesi insanı bir süre sonra cinnet getirmeye bile getirebilir. öyleki sinemada patlamış mısır yenmesi şarttır inancına sahip olan insanlar bile mevcuttur. halbuki sinema 7.sanattır film izlenmek için gidilmelidir, ayıptır, günahtır.
  ... turkerr
 10. 10.
  patlamısını izlemenin yemesinden daha zevkli olduğu şey. bunu için cam kapaklı tencere kullanmanız gerekir.
  ... patlamismisir