bugün

patates yemesen ölecek misin amk. dememe neden olan fahiş fiyattır. yazıktır günahtır. fakirin yiyeceği ne kalmıştır.
Üretimde bi sıkıntı yokken hatta geÇen seneye göre dahada üretimi artan patatesin fiyatının dahada düşmesi gerekirken karaborsacılar tarafından fiyat dengesinin bozulmasını kapsar. Bu gavat karaborsacılar üreticiden malı alır ambargo koyar hallere 4 ten satar halci 5 ten satar pazarcı 6 dan satar. Olan yine garibana olur.
çok pahallı olduğu anlamına gelir.
patates altı lira, soğan üç buçuk dört lira, kuru fasulye yüzde atmış zamlı(onu alamadığım için bilmiyorum fiyatını). bizde et yeriz, tavuk balık yeriz.
Halkin yemegi olan patates artik zengin yiyecegi olmuştur..Bana ortacag donemini hatirlatti..O zamanda zengin yiyecegiydi..
patates bulamiyorlarsa cips yesinler!
patates ve kuru soganin artik fakir yigidin yiyecegi olmadigini gosterir.
Sadece patates değil , örneğin kuru fasülye de almış yürümüştür. Kuru - pilav - soğan keyfi lüks oldu artık.
Yakında kızlar ınstagram da patates yemeklerini paylaşmaya başlar. Hazırlıklı olmak lazım
(bkz: yetmez ama evet)
otobüs ücretlerinin tek yön 2,5 tl olmasıyla aynı kefededir kanımca. bi yere git gel gitti 5 tl adamlara zaten 800 tl maaş veriyonuz ne bokumuza yetcek açlık çekiyoruz akdumun yerinde.
6 lira patatese vereceğinize tavuk burger menü alın hem colayla burger beleşe gelmiş olur. Bunlar hep kapitalizmin oyunları.
Otobüse binmek yerine, yürüyerek eve gidebilmek ve eve gidince " hanım patates aldım" demektir.
kayserili kardeşlerimizin paranın belini kıracagını gösteren fiyattır.
Çiftçinin yüzünü güldürmemiştir. Çünkü çiftçi bu kadar stoklamaz aracıların stoklamasından dolayı böyle olmuştur.
Pazar günleri sabah kahvaltımda artık kızartma yiyemiyeceğim öylemi.
iyiki dün 3,5 liraya almışım.
--çomar mode on--
Patates lobisinin işidir.
Reyiz derhal patates depolarına baskın yaptırıp bu millete büyük bir zafer daha kazandıracaktır.
--çomar mode off--