bugün

Bir gıda tarım ve hayvancılık bakanı ahmet eşref fakıbaba açıklaması.
https://odatv.com/patates...isindeyim-23061810_m.html
Büyük bakan. Helal olsun. En azından adam dürüst söylüyor işte.

Oyum akapeye.
" ben de. bir bakan nasıl böyle konuşur hayretler içerisindeyim. " dedirtti.
Babaannem de hayret içerisinde.

Demek ki Bu ülkenin ilgili bakanıyla benim 80 yaşında imza bile atamayan yaşlı babaannem arasında hiç fark yok.
Böyle sik gibi kalırız işte. Kim ne derse desin, devlet çiftçisine sahip çıkmadı kardeşim. Benim arkadaş var babası yakın zamanda tarım işini bıraktı ne varsa sattı başka işlere girdi. Adam diyor ki kardeş valla çıkarttıgımız mahsulün tozunu toprağını isini pasını biz çekiyoruz sefasını başkaları çekiyor. Adam tarımdan kazandığı parayla en fazla karnını doyuruyorsa niye o kadar tozu toprağı çeksin ki, devlet de destek çıkmıyor gerek sulama gerek altyapı gerek eğitim. Ülke olarak bizim diyebileceğimiz son sey tarım ve hayvancılıktı onun da özene bezene amına koyduk.
ay bakan şok, bakan iptal.
fakıbaba'nın paralel olmadığını kim ispatlayabilir?
Ben de paratesdeki yükselişi kabul etmiyorum dedim. Dedim manava kabul etmiyorum bu yükselişi ben 1 lira vereceğim diye, pahalı olmasa patatesle döverdim seni dediler.
Ben de paratesdeki yükselişi kabul etmiyorum dedim. Dedim manava kabul etmiyorum bu yükselişi ben 1 lira vereceğim diye, pahalı olmasa patatesle döverdim seni dediler.
güncel Önemli Başlıklar