bugün

amansız tatların kıyasıya karşılaştırılmasıdır.
ikisi arasında tercih yapılmaması istenen iki lezzetli ve sağlıksız abur cubur türü.
uyandığımda yüzümde çıkan yeni bir sivilcedir.
ikisinin de her türlü gideri vardır.
patates cipsi ve mısır cipsi arasındaki lezzet yönünden farklılıkları karşılaştırmaktır.

mesela patates cipsinin yapımı daha uzun sürer.
mısır cipsi daha sertken, patates cipsi nispeten daha yumaşak ve dile damağa zarar vermeden yenilendir.
mısır cipsi bana göre daha makbuldür, hele birde acılı ve baharatlı ise, daha iştahlı bir şekilde yerim.
mısır cipsinin galip geleceği kıyaslamadır. patates cipsinin tadını patates kızartması yiyerek te alabilirsiniz. fakat mısır cipsinin tadı mısır yiyerek alınmaz.
mısır cipsiin türüne göre sonucu değişecek kıyaslamadır. bir çerezza tv vardır ki bilen bilir damakta bıraktığı tadı.
patates cipsini herkes bilir, yapması kolaydır, mısır cipsi zordur, yapmasını bilen kişi azdır.
mısır cipsi bir adım öndedir. yine de ikisinin de yeri ayrıdır.
patates cipsi döver.
biranın yanındaki bi patates cipsi her türlü döver.
mısır cipsini yerken ağızda erimesi ve mayhoş bir tat bırakması insana unutulmaz anlar yaşatabilir.ama patates cipsi düzdür, pek ekstrası yoktur. yani insana güzel şeyler vadetmeyebilir.

mısır cipsi biranın yanında da oldukça keyifli giden bir üründür ayrıca.
Patates cipsini acik ara tercih ederim. Butun cesitleri yiyen birisi olarak patatesin lezzeti hicbiseyde yok. Mısır cipsini "bu aralar cok patates yedim ya" dedigimde tercih ederim
biri evde sevgiliyle sevişmek içindir diğeri sinemada versusudur.
Kolayla muhteşem uyumu yakalayabilen lezzetli çıtır çerezler.
ikisindende vazgeçemem her ikisinide yerim. abur cubur seviyorum evet.
patates cipsi biraz daha yağlı olduğundan dolayı, genel olarak mısır cipsi ile karıştırmak sureti ile bir anlamda kokteyl yapılarak tüketilmesi tercih sebebidir, sadece patates cipsi yenecek ise "lays fırından" bir patates cipsi için başyapıttır.
canım çekti amına koyim. bakkala gidiyorum ben. bişey isteyen var mı?
beni aşırı zorlamış versustur.

sağ twix-sol twix versusu gibi bir şey bu.

(bkz: ikisini de dene tarafını seç)
Lays baharatlı ve ruffles peynir-soğan seven biri olarak patates cipsini seçeceğim.
nedenini bilmemekle beraber patates cipsini her zaman tercih etmişimdir. patatesi çok sevmemden ötürü belki de. ama ben mısırı da çok severim. ama mısır cipsini o kadar sevemedim. peki neden? bilmiyorum. *
patates cipsinin fatality yapacağı versus.