1. 1.
    bu yapılan kabul edilemez, hak yerini bulacaktır. keşki sevgili eski moderatörümüz biraz daha uğraşıp kendi sitesini yapsaydı. yanlıştır, etik değerler yerle bir olmuştur.
    4 ... hec
  2. 2.
    bu konuda zall arkadaşımızı ve destekliyorum.
    bu güne kadar sessiz kalabilmesini de takdir ile karşılıyorum ve yüksek bir meziyet sayıyorum.
    burnunun dibinde kendi kurmuş olduğu sözlüğe tepki niteliğinde yepyeni bir sözlük kurulmuş olmasına rağmen suskunluğunu bozmama erdemini göstermiş,
    ne gidenlere ne gelenlere ses çıkartmamıştır.
    burası hatasıyla, sevabıyla yepyeni bir sözlüktür arkadaşlar...
    daha bebektir yani...
    yarı yolda bırakmak yerine emek vermek gerekir...
    giden sevgili arkadaşlarıma da ciddi anlamda bir tercih yapmalarını öneriyorum.
    nerede olmaları gerektiğini düşünüyorlarsa orada olsunlar...
    ama bir karar versinler...
    ortalık bir anda sözlük pazarına döndü...

zall ın iyiniyetine
    emeğine
    yeniliklere açık ve tarafsız tavrına güveniyorum....
    hataları , eksiklikleri, deneyimsizlikleri olmamış mıdır?
    elbette ki olmuştur,
    olacaktır da....
    ama bunların hepsi değişecek...
    herşey çok güzel olacak...
    yeni bir sözlük kurmaya gerek kalmadan hemde...
    uludağ sözlük bölündü gibi görünüyor
    ama bölünmedi....
    biz buradayız!!!
    ve buraya az da olsa gerçekten emek vermiş bazı değerli arkadaşların bir gün geri geleceklerine inanıyoruz...
    gelmezlerse de canları sağolsun
    birileri gelir birleri gider...
    gidenlere başarılar diliyorum
    lakin
    ben buradayım!!!

passiflora arkadaşımıza bir sözüm var mı?
    yok.

ama bilgi niteliğinde;

TÜRK CEZA KANUNU

Yeni TCK. Yeni Türk Ceza kanunu

Kanun No. 5237
    Kabul Tarihi : 26.9.2004

Bilişim Alanında Suçlar

Bilişim sistemine girme

MADDE 243. -

(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

MADDE 244. -

(1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezasına hükmolunur
    8 -1 ... sıçtırtma lamasına
  3. 3.
    (#83659)
    meali: kodları çaldım arkadaşlar, çamuru da yazarlara, faydasız entry girilmesine falan attım gidiyorum..
    kendi sözlüğümü kuracağım..
    sağlıcakla kalın...
    7 -1 ... cikarinbeniburdan
  4. 4.
    taklitler orjinalini yaşatır diye yazar "başka şubemiz yoktur" diyen iş yerlerinde. * (bkz: inci pastanesi)
    2 ... hec
  5. 5.
    artık yazarımız * nın yüzüne bile bakmamamıza sebep olan görünce yolumuzu değiştirmeye iten düşündükçe yüz kızartan kendisine hayatta başarılar dilememize neden olan olay
    3 ... narsil
  6. 6.
    bi yanlış yapıcaksın bari onu doğru yap dedirten kişidir.zira daha akıllı bir kişilik çok daha profesyonelce özel mesajları okumaya devam edebilir bu tarz (ç)alıntı bir site açabilirdi.*
    2 ... rsbrnch
  7. 7.
    insana, bu dunyada cok sey bildirilmemistir. gecmis ve gelecek sislerin arasindan hayal gibi gorunur ancak. kendi menfaati dusunen, kaderini belirleyebilecegini dusunen insan, kucuk hesaplarin pesinde kosturur hep. ama sonunda ne olacagini bilemez, bazen kazandigini zanneder hayatta bazen kaybettigini.. halbuki hep kaybeden olmustur da farkinda bile degildir..

ancak bazi seyler vardir ki hayatta, ugruna yasamaya da olmeye de deger. iyilik, guzellik, sefkat gibi.. soyut seylerdir bunlar hep.. her turlu yoruma da aciktir isin kotusu. bazisi cikar, adalet ve hakikat adina adam oldurur, bir digeri guzellik ve sefkat adina cocuk buyutur. tabii ki bu konuda hukum vermek hicbir olumlunun haddi degildir. ancak su da gercek ki bu soyut kavramlar, soyut olmalari hasebiyle, akla hitap eden, salt akilla anlasilabilecek kavramlar degildir. varligin hakikatini ancak kalp anlar. ruhunda sakli hazinenin ustunu hasislik ve sufli dusunceler ve edimler ile ortmeyenler, icindeki incileri gun isigina cikarip su gecici hayatlarina bir mana kazandirirlar.

ve, geri kalani bostur, biten her sey gibi hatirlanmaya degmez hicbiri...

evet, duymustuk boyle oldugunu onceden, ama hicbir tepki yahut vermemistik. cunku hak etmiyor bu insanlar hicbir seyi. ama bakin gorun ki, her iste bir hikmet var. su guzel ortam, daha da guzellesti boylece ve gereksizleri ayikladi hayat. apartmanin yanindaki copluk gibidir bu insanlar. yanindan gecerken burnunu tikarsin, ve uzak durmaya calisirsin mumkun mertebe. yeri geldiginde temizlemek de lazimdir elbet.

ancak, kotuluk yokluktur; ne var edebilir ve ne de guzele guzelliginden bir sey kaybettirir. vesselam..
    4 ... child
  8. 8.
    bence bu konuda kimseyi zan altında bırakmamak gerek. belkide onun da böyle bir şeyi yapmak için gerekli bir mazereti vardır. her ne kadar şuçu sabitse de (bizzat şahidim elmasözlüğe üyelik için mesaj attığımda gelen mail'de uludağsözlük danışma hizmeti gibilerinden bişeyler yazıyordu) bu kadar sevilen bir insanın niçin bu şekilde bir davranışda bulunduğunu sorgulamak gerekir. bence yargısız infaz yapılmamlı. çağıralım gelsin, zall'la arasında bir problem mi var yoksa başka sebeplerden dolayı mı böyle bir davranış sergilediğini öğrenelim. veda yazısını en çok eleştirenlerden biri bendim. şu durumda ne kadar haklı olduğumu ve passiflora'nın kendisi ile tezat bir durumda olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. şu an sitesine girilemiyor. belki de gelen tepkiler üzerine sitede büyük bir değişim yapmaktadır. ben yine de passiflora'nın zall'la sözlük huzurunda karşılaşmasını ve yazarların kimin haklı olduğuna karar vermesi yandaşıyım. yine duyduğuma göre (şu sıralar bayaa bişey duyuyorum) zall da elmasözlüğe sürekli saldırıyor, şifreleri kırdıyor, mütemadiyen hackliyormuş. emeği çalınmış biri olarak buna pek kızmamak lazım ama yine de okumuş, düzgün eğitim almış insanların (ki biz sözlükte hep böyle saçmalıklarla taşak geçiyoruz) konuşarak anlaşabileceğini sanıyorum.
    2 -1 ... arjen robben
  9. 9.
    (bkz: koynunda yılan beslemek)
    ... yakamoz isiltisi
  10. 10.
    emek vermeden bisiler yapmak isteyen kisinin ezik eylemi***
    2 ... cell-im